ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΤΩΧΕΥΣΗ,ΤΙ?

Περί οικονομικών, κοινωνικών και πολιτικών εξελίξεων στη χώρα μας και όχι μόνο...

Re: ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΤΩΧΕΥΣΗ,ΤΙ?

Unread postby αννα » Thu Aug 15, 2013 3:09 am

Λύσε μου μια απορία βρε 40palikj εσύ με τι ζεις; Αέρα κοπανιστό τρώς και επιβιώνεις;Το λες το ξαναλές ,απο που βγάζεις το συμπέρασμα οτι αγαπάμε το μαμωνά;Αμα έχεις βρει τρόπο να ζεις χωρίς χρήμα πέστο μας και εμάς να σχωρνάμε τα αποθαμένα σου!!!!Καλή Παναγιά νά χουμε και να μας φωτίσει όλους!
αννα

Unread postby 40palikj » Fri Aug 16, 2013 6:01 pm

αννα wrote:Λύσε μου μια απορία βρε 40palikj εσύ με τι ζεις; Αέρα κοπανιστό τρώς και επιβιώνεις;Το λες το ξαναλές ,απο που βγάζεις το συμπέρασμα οτι αγαπάμε το μαμωνά;Αμα έχεις βρει τρόπο να ζεις χωρίς χρήμα πέστο μας και εμάς να σχωρνάμε τα αποθαμένα σου!!!!Καλή Παναγιά νά χουμε και να μας φωτίσει όλους!

μαμμωνολατρης δεν ειναι αυτος που κανει χρηση των χρηματων για να αποκτησει αγαθα και υπηρεσιες. μαμμωνολατρης ειναι αυτος που πιστευει στον μαμμωνα, πιστευει οτι αν του φυγει ο μαμμωνας και του ερθει πχ η δραχμη. να αναστραφουν οι πολοι της γης και θα χωριστει στα δυο η γη. μαμμανωλατρης ειναι αυτος που εχει το μαμμωνα ως σκοπο ζωης και οχι ως μεσο διαβιωσης
Ψευτορωμέικο λίγα τα ψωμιά σου!
40palikj

Unread postby eternity » Fri Aug 16, 2013 7:35 pm

40palikj wrote:
αννα wrote:Λύσε μου μια απορία βρε 40palikj εσύ με τι ζεις; Αέρα κοπανιστό τρώς και επιβιώνεις;Το λες το ξαναλές ,απο που βγάζεις το συμπέρασμα οτι αγαπάμε το μαμωνά;Αμα έχεις βρει τρόπο να ζεις χωρίς χρήμα πέστο μας και εμάς να σχωρνάμε τα αποθαμένα σου!!!!Καλή Παναγιά νά χουμε και να μας φωτίσει όλους!

μαμμωνολατρης δεν ειναι αυτος που κανει χρηση των χρηματων για να αποκτησει αγαθα και υπηρεσιες. (Α) μαμμωνολατρης ειναι αυτος που πιστευει στον μαμμωνα, πιστευει οτι αν του φυγει ο μαμμωνας και του ερθει πχ η δραχμη. να αναστραφουν οι πολοι της γης και θα χωριστει στα δυο η γη.(Β)μαμμανωλατρης ειναι αυτος που εχει το μαμμωνα ως σκοπο ζωης και οχι ως μεσο διαβιωσης

( Γ) Μαμωνολατρης ειναι και αυτος που ψηφιζει τον Μαμωνα (βλ.ΓΑΠηδες, Σαμαραδες, Βενιζελους,Τσιπρες κοκ....)
«Φώτισόν μου, το σκότος, Κύριε!» (Άγιος Γρηγόριος Παλαμάς).
eternity
Site Admin

Previous

Return to ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ-ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ