Περί ομοφυλοφιλίας

Περί οικονομικών, κοινωνικών και πολιτικών εξελίξεων στη χώρα μας και όχι μόνο...

Re: Επερχόμενα και προφητείες

Unread postby KANENAS » Sun Oct 09, 2016 10:32 pm

eternity wrote:Το λοιπον

Επιλέγω το μονοπάτι μου,( δηλ επιλεγω να ειμαι ομοφυλοφιλος)
αλλά είναι κρίμα που δεν βρήκα παρόμοια κατανόηση στους ανθρώπους εκείνους που ευχόμουν να την βρω περισσότερο»
Ουδεμια σχεση με πατηρ Σεραφειμ Ρουζ .....ειδες πουθενα να το διαφημιζει? Οπως το ειπες το παλεψε
δηλ ελεος βρε παιδια να διαβαζουμε αναμεσα στις γραμμες το παλικαρι δεν ειναι οτι παλευει παλευω σημαινει οτι αποσυρομαι απο την βρομια του Χολυγουντ και αρχιζω μια αλλη νεα ζωη αποκηρυσσοντας την προηγουμενη ...οχι εχω και τον φιλο μου και ειναι ολα μια χαρα.

Καταλαβαινω οτι δεν γνωριζαν ολοι οτι ο Κιανου εχει επιλεξει αυτο τον δρομο καλα να ειναι ο ανθρωπος αλλα οχι τωρα και θα δειξω κατανοηση επειδη ο ηθοποιος ειναι ομοφυλοφιλος και βγαινει και το λεει δεξια αριστερα στο Vanity Fair κοκ....
Δεν τιθεται θεμα ολοι εχουμε κανει λαθη αλλωστε δεν γινεται να τα ξερουμε ολα.

Αν και ποτέ δεν έχει παραδεχθεί δημοσίως ότι είναι gay κατά καιρούς κυκλοφορούν διάφορες φήμες όπως πχ. Ότι έχει παντρευτεί τον Alan Cumming (ηθοποιός και gay) ή ότι έχει σχέση με την Jamie Clayton (τραβεστί ηθοποιός).

Αλλά ας αναφέρουμε όμως και κάτι που δεν είναι φήμη. Ava Archer Reeves κόρη του Keanu Charles Reeves και της Jennifer Maria Syme η οποία γεννήθηκε νεκρή έπειτα από 8 μήνες κύησης τον Δεκέμβριο του 1999. Μετά τον θάνατο της Ava η Jennifer έπεσε σε κατάθλιψη το ζευγάρι χώρισε και η Jennifer σκοτώθηκε σε τροχαίο 16 μήνες αργότερα μετά από μεγάλη κατανάλωση αλκοόλ και αντικαταθλιπτικών.

Όσο για την συνέντευξη στο Vanity Fair.
“There’s nothing wrong with being gay, so to deny it is to make a judgement." "I don't know why anyone cares , and I don't know if it matters or not. I just, uh, I don't - it's, you know, the whole aspect of coming out. I mean, there is a whole - people, you know, who are gay have decided that it can be - that whole thing about calling people out - and you have to share that, because there needs to be an equality and a lack of prejudice, and you need to have a voice, so, I mean, it's important, but I'm not involved in those dynamics and I have no point of view on it."
Αν και τα αγγλικά μου δεν είναι και πολύ καλά δεν νομίζω ότι έχω λάθος στο ότι δεν υπάρχει καμία παραδοχή ότι είναι gay.
Το να αρνείται κάποιος να βγάλει στην φόρα τις προτιμήσεις του δεν τον καθιστά ντε και καλά gay.

Το να κατακρίνουμε κάποιον και ιδικά αν βασίζουμε αυτή την κατάκριση σε απλές φήμες είναι αμαρτία και δεν νομίζω ότι είναι μικρότερη αμαρτία από την π@υστι@.
Επίσης αν δεν ήσασταν μέσα στην κρεβατοκάμαρα του για να δείτε με τα μάτια σας ότι ψήνει το ψάρι both ways ή δεν έχετε φωτογραφίες ή προσκλητήριο από τον γάμο του με τον Allan Cumming θα έπρεπε να ντρέπεστε.
Βασικά θα έπρεπε να ντρέπεστε όπως και να έχει.
KANENAS

Unread postby Γιώργος » Sun Oct 09, 2016 10:45 pm

KANENAS wrote:
eternity wrote:Το λοιπον

Επιλέγω το μονοπάτι μου,( δηλ επιλεγω να ειμαι ομοφυλοφιλος)
αλλά είναι κρίμα που δεν βρήκα παρόμοια κατανόηση στους ανθρώπους εκείνους που ευχόμουν να την βρω περισσότερο»
Ουδεμια σχεση με πατηρ Σεραφειμ Ρουζ .....ειδες πουθενα να το διαφημιζει? Οπως το ειπες το παλεψε
δηλ ελεος βρε παιδια να διαβαζουμε αναμεσα στις γραμμες το παλικαρι δεν ειναι οτι παλευει παλευω σημαινει οτι αποσυρομαι απο την βρομια του Χολυγουντ και αρχιζω μια αλλη νεα ζωη αποκηρυσσοντας την προηγουμενη ...οχι εχω και τον φιλο μου και ειναι ολα μια χαρα.

Καταλαβαινω οτι δεν γνωριζαν ολοι οτι ο Κιανου εχει επιλεξει αυτο τον δρομο καλα να ειναι ο ανθρωπος αλλα οχι τωρα και θα δειξω κατανοηση επειδη ο ηθοποιος ειναι ομοφυλοφιλος και βγαινει και το λεει δεξια αριστερα στο Vanity Fair κοκ....
Δεν τιθεται θεμα ολοι εχουμε κανει λαθη αλλωστε δεν γινεται να τα ξερουμε ολα.

Αν και ποτέ δεν έχει παραδεχθεί δημοσίως ότι είναι gay κατά καιρούς κυκλοφορούν διάφορες φήμες όπως πχ. Ότι έχει παντρευτεί τον Alan Cumming (ηθοποιός και gay) ή ότι έχει σχέση με την Jamie Clayton (τραβεστί ηθοποιός).

Αλλά ας αναφέρουμε όμως και κάτι που δεν είναι φήμη. Ava Archer Reeves κόρη του Keanu Charles Reeves και της Jennifer Maria Syme η οποία γεννήθηκε νεκρή έπειτα από 8 μήνες κύησης τον Δεκέμβριο του 1999. Μετά τον θάνατο της Ava η Jennifer έπεσε σε κατάθλιψη το ζευγάρι χώρισε και η Jennifer σκοτώθηκε σε τροχαίο 16 μήνες αργότερα μετά από μεγάλη κατανάλωση αλκοόλ και αντικαταθλιπτικών.

“There’s nothing wrong with being gay, so to deny it is to make a judgement." "I don't know why anyone cares , and I don't know if it matters or not. I just, uh, I don't - it's, you know, the whole aspect of coming out. I mean, there is a whole - people, you know, who are gay have decided that it can be - that whole thing about calling people out - and you have to share that, because there needs to be an equality and a lack of prejudice, and you need to have a voice, so, I mean, it's important, but I'm not involved in those dynamics and I have no point of view on it."
Αν και τα αγγλικά μου δεν είναι και πολύ καλά δεν νομίζω ότι έχω λάθος στο ότι δεν υπάρχει καμία παραδοχή ότι είναι gay.
Το να αρνείται κάποιος να βγάλει στην φόρα τις προτιμήσεις του δεν τον καθιστά ντε και καλά gay.

Το να κατακρίνουμε κάποιον και ιδικά αν βασίζουμε αυτή την κατάκριση σε απλές φήμες είναι αμαρτία και δεν νομίζω ότι είναι μικρότερη αμαρτία από την π@υστι@.
Επίσης αν δεν ήσασταν μέσα στην κρεβατοκάμαρα του για να δείτε με τα μάτια σας ότι ψήνει το ψάρι both ways ή δεν έχετε φωτογραφίες ή προσκλητήριο από τον γάμο του με τον Allan Cumming θα έπρεπε να ντρέπεστε.

σκέψου να πεις και για αρσενοκοιτιες στο ΑΟ ....θα βάλουν φωτιά να το κάψουν ....αγανακτισμένοι ....οι χριστιανοί ....

σε μια ταινία ...που παίζει ....Κονστνανταϊν ...κάπως έτσι ....Η κατάσταση ξεφεύγει .....προς το αληθινό. ..
Last edited by Γιώργος on Sun Oct 09, 2016 10:50 pm, edited 1 time in total.
Και ό, τι και αν κάνετε, να το κάνετε από την καρδιά σας ως προς τον Κύριο και όχι σε ανθρώπους” (Κολοσσαείς 3:23). “Αν ζείτε για την αποδοχή των ανθρώπων, θα πεθάνετε από την απόρριψή τους
Γιώργος

Unread postby eternity » Sun Oct 09, 2016 10:52 pm

KANENAS wrote:[

Keanu Reeves to Vanity Fair: " There's nothing wrong with being gay, so to deny it is to make a judgement." "I don't know why anyone cares , and I don't know if it matters or not. I just, uh, I don't - it's, you know, the whole aspect of coming out. I mean, there is a whole - people, you know, who are gay have decided that it can be - that whole thing about calling people out - and you have to share that, because there needs to be an equality and a lack of prejudice, and you need to have a voice, so, I mean, it's important, but I'm not involved in those dynamics and I have no point of view on it."

Δεν υπαρχει κανενα λαθος με το να εισαι γκει....

Ο πλαστικός χειρουργός αποκάλυψε πως ο Κιάνου Ριβς έχει ερωτικό σύντροφο άντρα!

Ο πλαστικός χειρουργός Θανάσης Αθανασίου, ο οποίος έχει εργαστεί σε κλινικές του Beverly Hills, ήταν καλεσμένος στην εκπομπή της Νάντιας Μπουλέ και του Θανάση Πάτρα για να συζητήσουν για τις αόρατες πλαστικές των star του Hollywood. Και εκεί που έβλεπαν τις φωτογραφίες των διασήμων και εξηγούσαν τι επεμβάσεις έχει κάνει ο καθένας, έσκασε η βόμβα…

«Ο Κιάνου Ριβς έχει κάνει λίφτινγκ. Όταν ήρθε να κάνει την επέμβαση, ήρθε μέσα με τον σύντροφό του και τρεις δικηγόρους και ζήτησαν να μη φύγει καμία φωτογραφία, σε πολύ αυστηρά συμβόλαια!», είπε ο γιατρός και το πάνελ έμεινε με το στόμα ανοιχτό!

http://www.zappit.gr/psychagogia/o-plas ... ntra/19109

και ναι πραγματι πεταει ο γαϊδαρος....
«Φώτισόν μου, το σκότος, Κύριε!» (Άγιος Γρηγόριος Παλαμάς).
eternity
Site Admin

Unread postby foteini » Sun Oct 09, 2016 11:05 pm

Γιώργος wrote:
foteini wrote:
Γιώργος wrote:το θεμα με τον Κυανου Ριβς ....το έβαλα στα επερχόμενα .....για να δείξω ότι η συνείδηση που είναι το πρώτο ευαγγέλιο αν την αφήσεις ελεύθερα να σου μιλήσει .........αντιλαμβάνεται τα σημάδια των καιρών ....τα επερχόμενα. ...βλέπει οτι πάμε σε μια κοινωνία χωρίς άντρες και γυναίκες. ...με δήθεν πιστούς ......

η συνείδηση μας μας κεντρίζει όλους. ..και ας είναι ο άλλος ότι θέλει ....

οπότε πολλοί που κάνουν ότι δε καταλαβαίνουν ....το κανουν για να καλύπτουν την αμαρτία τους και να μην τους δουλεύει η συνείδηση τους κάτι που θα φτάσει την ανθρωπότητα εκεί που θα τη φτάσει

εδώ ο Πατερ Σεραφείμ Ροουζ έφτασε σε απίστευτα πνευματικά ύψη .....και ας πέρασε προηγουμένως από ασχημοτατα μονοπάτια

τωρα για το τι ειναι ο καθενας ...Στο τέλος ξυριζουν το "γαμπρό" λέει η σοφία του λαού μας ....

Η πρόθεσή μου δεν ήταν να κάνω διαφήμιση ...Στο τι λέει ο κάθε γκέι ....αλλά στο ότι ...και ο κάθε γκέι και ξεγκέι καταλαβαίνει που πάει το πράγμα παγκόσμια ....

Γιώργο, εδώ είναι άλλο πράγμα.
Καμία σχέση με τον π. Σεραφείμ Ρόουζ αλλά και με τον οποιοδήποτε γκέι που αισθάνεται ότι βρίσκεται σε λάθος μονοπάτι και αγωνίζεται, επιτυχώς ή ανεπιτυχώς (δεν είναι αυτό το θέμα), για να διορθωθεί, να νικήσει το κακό.
Εδώ, ο συγκεκριμένος άνθρωπος τι κάνει;
Βλέπει ότι πάμε σε μια κοινωνία χωρίς άντρες και γυναίκες και αυτός επιλέγει συνειδητά,με παρρησία και χωρίς ντροπή το "τρίτο φύλο" ως λύση στο πρόβλημα;
Στηλιτεύει τους δήθεν πιστούς και αντί αυτός να γίνει γνήσια πιστός, επιλέγει το μονοπάτι που όλοι ξέρουν πόσο αποστρέφεται ο Θεός;
Κατηγορεί τις γυναίκες που δε θέλουν παιδιά και αυτός επιλέγει τον "πίσω δρόμο" από τον οποίο δεν πρόκειται να βγουν παιδιά στον αιώνα τον άπαντα;
Με συγχωρείς Γιώργο, αλλά αυτό δεν το καταλαβαίνω.
Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι το καλό και το σωστό, το χρησιμοποιεί ακόμα και ο διάβολος όπως τον συμφέρει. Για να κάνει κακό.
Ενα πρόχειρο παράδειγμα μπορώ να σου φέρω από τους τρεις πειρασμούς του Χριστού στην έρημο.
Εκεί ο διάβολος χρησιμοποιεί την Αγία Γραφή για να σταματήσει το έργο του Κυρίου, λέγοντάς Του να πέσει από το υψηλό πτερύγιο του Ναού αφού "γέγραπται" ότι ο Θεός θα στείλει αγγέλους να Τον προστατέψουν.
Κι εδώ βλέπω ότι χρησιμοποιείται το καλό για να γίνει κακό.
Για να δικαιολογήσουμε το μονοπάτι του ηθοποιού, να θαυμάσουμε την ακεραιότητα και τιμιότητά του και να δεχτούμε τη "διαφορετικότητα" που πρεσβεύει, ως κάτι καλό, σεβαστό και ίσως ανώτερο από τη βρωμιά που στηλιτεύει.
Έτσι το βλέπω, για το συγκεκριμένο σκηνικό που συζητάμε πάντα.

ναι αυτό με βάζει σε προβληματισμό .....

η προθεσή μου πάντως ήταν αλλη ....και δε πιστευω ότι ειναι γκέι ....ειπαμε στο τέλος τον ξυριζουν το γαμπρο

Καταλαβαίνω ποια ήταν η πρόθεσή σου.
Θα ήταν όπως λες, αν αναγνώριζε ότι βρίσκεται σε λάθος μονοπάτι και αγωνιζόταν να ξεφύγει αντί να το διαφημίζει, και αν δεν εξέφραζε και παράπονο που δεν του δείχνουν την κατανόηση που περίμενε.
Κατανόηση όχι για να αγωνίζεται εναντίον του πάθους του, αλλά για να εμμένει σ΄αυτό.
Πράγμα που δείχνει διεστραμμένη συνείδηση...
Προς το παρόν πάντα, γιατί το τέλος το ξέρει μόνο ο Θεός και τότε κρίνει, όπως λες κι εσύ πολύ καλά.
Last edited by foteini on Sun Oct 09, 2016 11:20 pm, edited 1 time in total.
foteini

Unread postby Anastasios » Sun Oct 09, 2016 11:12 pm

Λοιπόν κανονικά δεν θα έπρεπε καν να ασχοληθώ με ένα τόσο ποταπό ζήτημα αλλά το κάνω όχι επειδή με ενδιαφέρει το ζήτημα αλλά το παρόν φόρουμ.

Προσωπικά δεν γνωρίζω τον Γιώργο και κανέναν άλλον από εδώ εκτός από τις ιστοσελίδες μερικών στο διαδύκτιο και στο φέισμπουκ.
Όμως τα λεγόμενα του Κιάνου Ριβς στα Ελληνικά (δεν θέλω καν να μπω στον κόπο να τα διαβάσω στα αγγλικά καθότι δεν με αφορούν)
ήταν και είναι απλά μια συλλογή αποφθευγμάτων του νέου στυλ επικοινωνίας και προπαγάνδας όπου λες κάτι γενικά σωστό και ουσιαστικά τίποτα συγκεκριμένο.

Το γενικό πρόβλημα της σημερινής κοινωνίας λέει ο ένας είναι ηθικό. Ο άλλος λέει είναι πνευματικό. Ο άλλος λέει είναι οι γυνάικες που δεν θέλουν να κάνουν παιδιά και ο άντρας που θέλει καλό αυτοκίνητο. Ο άλλος λέει ότι φταίει που βγαίνουν ξεβράκοτες στα κανάλια ή ότι στηρίζονται οι νέοι στις πλάτες των γονιών τους.

Όλα αυτά είναι μισές αλήθειες αλλά οι μισές αλήθειες είναι ψέματα. Η ολοκληρομένη αλήθεια, για τα παγκόσμια σημερινά προβλήματα, είναι περίπλοκη για να περιγραφεί στις λεπτομέριες της αλλά έιναι τόσο απλή και προφανής που χωράει σε μια πρόταση.

Δηλαδή στην εξής μια πηγή όλων των παγκόσμιων προβλημάτων: Η παγκόσμια ελίτ θέλει να υποτάξει την ανθρωπότητα.

Θέλει επομένως, η παγκόσμια ελίτ, να γίνει ο κόσμος μια πυραμίδα όπου λίγοι και εκλεκτοί θα κατοικούνε στην κορυφή και πολλά δισεκατομύρια "σκλάβων" στην βάση.

Δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα σχεδόν πασιφανώς. Ο μόνος λόγος που δεν το ομολογούμε καθημερινά και που δεν το πολεμάνε αυτό οι λαοί συλλογικά είναι επειδή θεωρούμε ότι είναι αναγκαίο κακό του συστήματος λειτουργίας του πολιτισμένου κόσμου. Και ότι αλλιώς θα καταλήξουμε κοινωνικά μια παγκόσμια ζούγκλα. Έτσι μας έχει πείσει το σύστημα προπαγάνδας το οποίο βασίζετε στο ότι αυτό ήταν ιστορικά αλήθεια στην πρό Χριστού εποχή. Μάλιστα το σύστημα οργάνωσε και τις παλαβές επαναστάσεις του κομμουνισμού, σοσιαλισμού κλπ ώστε να φανεί ότι το πυραμιδικό σύστημα είναι μονόδρομος. Οι όροι ισοπολιτία, δημοκρατία, πολιτεία κλπ καπελώθηκαν από απομιμήσεις τους φτιαγμένες από το πυραμιδικό σύστημα. Και έτσι ο όρος ισοπολιτία γίνετε φεμινισμός και political correctness, η δημοκρατεία γίνετε αγοραπωλησία διαφημιστικών καταχωρίσεων από τα λόμπι, τους σπόνσορες, τα άτοκα τραπεζικά δάνεια στα κόμματα κλπ και η έννοια της συμμετοχής όλων των πολιτών στην πολιτεία σε όλους τους ελεκτικούς μηχανισμούς μέσω κλήρωσης ή λίστας αναμονής θεωρείτε κάτι παράξενο και ίσως και αντιδημοκρατικό εφόσων είναι χωρίς εκλογές! ντόινγκ.

Η λίστα αναμονής για το βουλετικό αξίωμα και διάφορα άλλα κρατικά ελεγκτικά της διαφθοράς αξιώματα ή η κλήρωσή απο που και ως που είναι αντιδημοκρατικό εφόσων αυτό έκαναν και οι αρχαίοι Έλληνες!!!

Προφανώς η κρίσης είναι και πνευματική επειδή ωφείλετε και στην εν μέρη πνευματική διαταραχή της ελιτ που θεωρεί λίγο πολύ ιστορικό δικαίωμα της το να εκμεταλεύεται τους λαούς. Ο Θεός πάταξε τον Φαραώ που ήταν ο αρχηγός των πυραμιδών και τους προτότοκους υιούς της ελίτ της Αιγύπτου ως συμβολική πράξη του τι θα συμβεί προς το τέλος της ιστορίας με τις πυραμίδες της παγκόσμιας ελίτ
Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθον βαλέτω. Ιωάν. 8,7
Anastasios

Unread postby KANENAS » Sun Oct 09, 2016 11:51 pm

eternity wrote:

Keanu Reeves to Vanity Fair: " There's nothing wrong with being gay, so to deny it is to make a judgement." "I don't know why anyone cares , and I don't know if it matters or not. I just, uh, I don't - it's, you know, the whole aspect of coming out. I mean, there is a whole - people, you know, who are gay have decided that it can be - that whole thing about calling people out - and you have to share that, because there needs to be an equality and a lack of prejudice, and you need to have a voice, so, I mean, it's important, but I'm not involved in those dynamics and I have no point of view on it."

Ο πλαστικός χειρουργός Θανάσης Αθανασίου, ο οποίος έχει εργαστεί σε κλινικές του Beverly Hills, ήταν καλεσμένος στην εκπομπή της Νάντιας Μπουλέ και του Θανάση Πάτρα για να συζητήσουν για τις αόρατες πλαστικές των star του Hollywood. Και εκεί που έβλεπαν τις φωτογραφίες των διασήμων και εξηγούσαν τι επεμβάσεις έχει κάνει ο καθένας, έσκασε η βόμβα…

«Ο Κιάνου Ριβς έχει κάνει λίφτινγκ. Όταν ήρθε να κάνει την επέμβαση, ήρθε μέσα με τον σύντροφό του και τρεις δικηγόρους και ζήτησαν να μη φύγει καμία φωτογραφία, σε πολύ αυστηρά συμβόλαια!», είπε ο γιατρός και το πάνελ έμεινε με το στόμα ανοιχτό!

Το ότι τα αγγλικά μου δεν είναι καλά δεν σημαίνει ότι είναι ανύπαρκτα.
Το “ There's nothing wrong with being gay (Δεν υπάρχει κανένα λάθος με το να είσαι γκέι)” σημαίνει αυτό που λέει ότι δεν το θεωρεί κακό και το ότι εμείς έχουμε διαφορετική άποψη δεν τον καθιστά ντε και καλά gay.
Η αξιοπιστία του γιατρού ελέγχεται.

edit by eternity "ελεος δινεις μαχη μεχρι εσχατων να υποστηριξεις τον ανδρισμο του Κιανου ..ενας ηθοποιος με τις μεγαλυτερες πιθανοτητες να μην τον συναντησεις ποτε ...ωστοσο απο την αλλη ενω ξερεις οτι ο συνομιλητης σου ειναι υπαρκτο προσωπο που το εχεις συναντησει και γνωριζεις οτι εχει οικογενεια δεν σε ενοχλει να αναρωτηθεις αν καταγεται απο Λεσβο και δεν σταματαει εδω το συνεχιζεις γραφοντας λεξεις και εκφρασεις σε εναν χωρο που δεν συναδει με τετοιες εκφρασεις χωρις να σκεφτεις αν διαβαζεται απο κληρικους και οχι μονο ......τελικα η γλωσσα κοκκαλα δεν εχει και κοκκαλα τσακιζει...ντρεπομαι ειλικρινα πολυ :oops: :oops: :oops: "
KANENAS

Unread postby foteini » Mon Oct 10, 2016 12:05 am

KANENAS wrote:
eternity wrote:

Το ότι τα αγγλικά μου δεν είναι καλά δεν σημαίνει ότι είναι ανύπαρκτα.
Το “ There's nothing wrong with being gay (Δεν υπάρχει κανένα λάθος με το να είσαι γκέι)” σημαίνει αυτό που λέει ότι δεν το θεωρεί κακό και το ότι εμείς έχουμε διαφορετική άποψη δεν τον καθιστά ντε και καλά gay.
Η αξιοπιστία του γιατρού ελέγχεται. Μου είναι πολύ δύσκολο να πιστέψω ότι άρχισαν τα ακροβατικά όταν μπήκαν στο ιατρείο του εκτός και αν τον επισκεφτήκαν για παρθενορραφή.
Ο γάιδαρος είναι τελικά γαϊδάρα και όχι μόνο πετά αλλά κάνει και kinky κόλπα με την κατσίκα που μασά ταραμά.

Βρε παληκάρι μου, εσύ τα βρίσκεις όλα καλά με το να βγαίνει ο διάσημος να στηλιτεύει τόσα κακά πράγματα αλλά να μη βλέπει κανένα λάθος στο να είσαι γκέι;
Τα άλλα τα βλέπει πόσο χαλάνε την κοινωνία, αυτό δεν το βλέπει;
Και δεν σου είπε κανένας να πιστέψεις ότι άρχισαν τα ακροβατικά όταν μπήκαν στο ιατρείο, όπως ακριβώς δεν πιστεύω κι εγώ ότι αρχίζεις τα ακροβατικά κι εσύ με τη γυναίκα σου όταν μπαίνετε σε κάποιο ιατρείο.
foteini

Unread postby Michalis » Mon Oct 10, 2016 12:53 am

Κάθε ένας απ εμάς κουβαλάει κάποιον Σταυρό. Και τον κουβαλάει μέχρι το τέλος της ζωής του.

Θεωρώ ότι θα πρέπει να εύχομαστε να μην κουβαλήσουμε ποτέ μας έναν Σταυρό όπως αυτός την ομοφυλοφιλίας. Γιατί το πάθος είναι για πάντα μέσα μας, το κρατάει σε έλεγχο η Χάρη του Θεού όταν αγωνιζόμαστε και Πιστεύουμε στο απέραντο Έλεος Του. Και θα χαθεί όταν θα κλείσουμε τα μάτια απ αυτόν τον κόσμο. Και είτε θα αποτελέσει το Στεφάνι μας, είτε την αιώνια απώλεια μας.

Και κάτι τελευταίο, ελάχιστοι Ιεράρχες και ακόμη πιο ελάχιστοι ¨Χριστιανοί¨ στηλιτεύουν την ασθένεια. Η συντριπτική πλειοψηφία στηλιτεύει τον ασθενή.

Έτσι για να μην τρέφουμε αυταπάτες στο τι θα πράτταμε εαν είμασταν παρών στον λιθοβολισμό της πόρνης
«Η χάρις του Κυρίου ημών Ιησού Χριστού και η αγάπη του Θεού και Πατρός και η κοινωνία του Αγίου Πνεύματος είη μετά πάντων υμών».
Michalis

Unread postby foteini » Mon Oct 10, 2016 12:59 am

Και για να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα, χρειάζεται φαίνεται να πούμε το αυτονόητο.
Ότι δηλαδή, το πρόβλημα δεν υπάρχει στον άνθρωπο ως ιδιώτης που είναι ελεύθερος να πιστεύει και να ακολουθεί όποια ζωή επιλέξει.
Είναι δικαίωμά του, αρκεί να μην κάνει κακό στον πλησίον του.
Το πρόβλημα υπάρχει όταν ένας,(οποιοσδήποτε), άνθρωπος και μάλιστα διάσημος στην οικουμένη,βγαίνει δημοσίως και αμνηστεύει ή προβάλλει ένα κακό ως καλό και σεβαστό ή και ανώτερο τρόπο ζωής.
Τότε το κακό που κάνει, ξεφεύγει από το προσωπικό επίπεδο και απλώνεται παντού.
Επηρεάζει πλήθη ανθρώπων και μάλιστα νέων που είναι το μέλλον της ανθρωπότητας και τους προτρέπει στο κακό.
Αυτό είναι το μεγάλο κακό που γίνεται, αυτό λέμε τόση ώρα.
Δεν έχουμε κάτι με τον Ριβς και τον κάθε Ριβς.
foteini

Unread postby foteini » Mon Oct 10, 2016 1:03 am

Michalis wrote:Κάθε ένας απ εμάς κουβαλάει κάποιον Σταυρό. Και τον κουβαλάει μέχρι το τέλος της ζωής του.

Θεωρώ ότι θα πρέπει να εύχομαστε να μην κουβαλήσουμε ποτέ μας έναν Σταυρό όπως αυτός την ομοφυλοφιλίας. Γιατί το πάθος είναι για πάντα μέσα μας, το κρατάει σε έλεγχο η Χάρη του Θεού όταν αγωνιζόμαστε και Πιστεύουμε στο απέραντο Έλεος Του. Και θα χαθεί όταν θα κλείσουμε τα μάτια απ αυτόν τον κόσμο. Και είτε θα αποτελέσει το Στεφάνι μας, είτε την αιώνια απώλεια μας.

Και κάτι τελευταίο, ελάχιστοι Ιεράρχες και ακόμη πιο ελάχιστοι ¨Χριστιανοί¨ στηλιτεύουν την ασθένεια. Η συντριπτική πλειοψηφία στηλιτεύει τον ασθενή.

Έτσι για να μην τρέφουμε αυταπάτες στο τι θα πράτταμε εαν είμασταν παρών στον λιθοβολισμό της πόρνης

Ωχ μανούλα μου, δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε ούτε στα αυτονόητα! :(
Παραιτούμαι... καλό ξημέρωμα, έχουμε και δουλειά αύριο.
foteini

PreviousNext

Return to ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ-ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ