Περί Αλβανών...

Περί οικονομικών, κοινωνικών και πολιτικών εξελίξεων στη χώρα μας και όχι μόνο...

Re: Περί Αλβανών...

Unread postby Giannis » Thu Feb 16, 2017 7:35 pm

gisella wrote:Συγνώμη αλλά έχω αναφέρει ιστορικές πηγές!!! Αν δεν τις αναγνωρίζεται τίθεται το ερώτημα που θα έπρεπε να κάνεις στον εαυτό σου. Προσωπικά τον κύριο του οποίου την ανάλυση μου έδωσες δεν τον ξέρω. Για να εκφράσω άποψη θα πρέπει να τον μελετήσω, να δω προς τα που είναι προσκείμενος και τι πρεσβεύει. Πάντως πιο ανεπηρέαστους όσον αφορά την καταγραφή τον ιστορικών γεγονότων από τους αρχαίους δεν νομίζω ότι μπορείς να μου βρεις.

Συγνώμη αλλά προσωπικά μου θυμίζετε τους ψευτομακεδόνες σκοπιανούς...


Πολλά από αυτά που παρέθεσες δεν δίνουν Ατρανταχτα στοιχεία ως προς τους Αλβανούς. Δεν είπα ότι είναι ψέματα ωστόσο επειδή δεν μπορώ να κάνω αναλύσεις επί αναλύσεων σου παρέθεσα το μπλογκ του εν λόγω Κυρίου. Οι Αλβανοί ήταν Ιλλυριοι και αυτό δεν το κουνάει η πέτρα.

Και μόνο η λέξη Ιλιρ που σημαίνει Ελεύθερος στα Αλβανικά και προέρχεται από την φυλή των Ιλλυρ-ιων θα πρεπε να σε βάλει σε σκέψεις.

Η Τευτα σαν όνομα συναντάτε σε πολλές Αλβανιδες και έχω γνωρίσει κοπέλες που ονομάζονται έτσι.

Και δεν μπορώ να καταλάβω ποια είναι η πρεμουρα που έχετε να αποδείξετε ντε και καλά πως δεν είμαστε Ιλλυριοι, αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα, και ναι οι Ιλλυριοι μάλιστα πολέμησαν με τους Μακεδόνες και ήταν πιο πολυ πειρατές και θεωρουντουσαν βάρβαροι από τους Έλληνες.

Διάβασε το site και σίγουρα θα αλλάξεις γνώμη.

Όσο για τους ψευτομακεδονες εγώ δεν κάνω προπαγάνδα αλλά μετά από μελέτη και βίωμα κατέληξα σαυτη την άποψη.
Giannis
 

Re: Περί Αλβανών...

Unread postby Τιποτας ο Αιτωλος » Thu Feb 16, 2017 7:52 pm

Giannis με δύο ..ν .. πες εκεί στο γραφείο ..να πουν στο Σορο ότι όσο και να προσπαθεί να αλλάξει την ιστορική αλήθεια με τους Έλληνες δε θα καταφέρει ...τίποτα ...όλη η γη είναι ποτισμένη με ελληνικό πνεύμα... με ελληνική τέχνη ...να πάει σε άλλο πλανήτη να μας πει τις μ@^@#! $ς του ...και σε πλανήτη χωρίς ελληνικό όνομα .
.

Α και όταν τελειώσεις με την επιχειρηματολογία σου ...πες μου να τραβήξω το καζανάκι ...

Έλα χαβαλέ κάνω μην το παρεξηγήσεις ...λόγο και της ημέρας :D

Αλήθεια εκεί στο γραφείο ξέρετε ...τι είναι σήμερα .

γκουγκλαρετο :D
Και ό, τι και αν κάνετε, να το κάνετε από την καρδιά σας ως προς τον Κύριο και όχι σε ανθρώπους” (Κολοσσαείς 3:23). “Αν ζείτε για την αποδοχή των ανθρώπων, θα πεθάνετε από την απόρριψή τους
Τιποτας ο Αιτωλος
 
Posts: 3501
Joined: Mon Sep 14, 2015 3:42 pm

Re: Περί Αλβανών...

Unread postby Giannis » Thu Feb 16, 2017 8:04 pm

Γιώργος wrote:Giannis με δύο ..ν .. πες εκεί στο γραφείο ..να πουν στο Σορο ότι όσο και να προσπαθεί να αλλάξει την ιστορική αλήθεια με τους Έλληνες δε θα καταφέρει ...τίποτα ...όλη η γη είναι ποτισμένη με ελληνικό πνεύμα... με ελληνική τέχνη ...να πάει σε άλλο πλανήτη να μας πει τις μ@^@#! $ς του ...και σε πλανήτη χωρίς ελληνικό όνομα .
.

Α και όταν τελειώσεις με την επιχειρηματολογία σου ...πες μου να τραβήξω το καζανάκι ...

Έλα χαβαλέ κάνω μην το παρεξηγήσεις ...λόγο και της ημέρας :D

Αλήθεια εκεί στο γραφείο ξέρετε ...τι είναι σήμερα .

γκουγκλαρετο :D


Ατυχές πολύ το σχόλιο σου. Οτιδήποτε μπορεί να πάει κοντρα στα πιστεύω σου το θεωρείς προπαγάνδα... ΟΚ ότι ναναι.

Καταρχήν που το είδες πως εγώ προσπαθώ να αλλάξω την ιστορική αλήθεια των Ελλήνων μόνο εσύ ξέρεις

Σίγουρα θα το μεταφέρω ευχαριστώ για την επισήμανση.

Ο πλανήτης είναι ιδιοκτησία των Ελλήνων, αυτό είναι καρατσεκαρισμενο, κρίμα που οι άλλοι λαοί δεν έχουν την ίδια γνώμη με σας, θα πρεπε να τους ανοίξουμε τα μάτια και να προσκυνησουν το μεγαλείο σας, θα προσπαθήσω να τους το πω.

Ααα και η μέρα σήμερα είναι Πέμπτη... 8-)
Giannis
 

Re: Περί Αλβανών...

Unread postby Michalis » Thu Feb 16, 2017 8:09 pm

Τσίκνοπέμπτη
«Η χάρις του Κυρίου ημών Ιησού Χριστού και η αγάπη του Θεού και Πατρός και η κοινωνία του Αγίου Πνεύματος είη μετά πάντων υμών».
User avatar
Michalis
 
Posts: 7042
Joined: Sat May 19, 2012 9:48 am

Re: Περί Αλβανών...

Unread postby Τιποτας ο Αιτωλος » Thu Feb 16, 2017 8:20 pm

Τι στο καλό ...Ρομπότ μας απαντά χαχαχα .....

Α ναι μωρέ ...πανε με το παλιό ..οι Αλβανοί ...αρε γέλια
Και ό, τι και αν κάνετε, να το κάνετε από την καρδιά σας ως προς τον Κύριο και όχι σε ανθρώπους” (Κολοσσαείς 3:23). “Αν ζείτε για την αποδοχή των ανθρώπων, θα πεθάνετε από την απόρριψή τους
Τιποτας ο Αιτωλος
 
Posts: 3501
Joined: Mon Sep 14, 2015 3:42 pm

Re: Περί Αλβανών...

Unread postby Giannis » Thu Feb 16, 2017 8:28 pm

Γιώργος wrote:Τι στο καλό ...Ρομπότ μας απαντά χαχαχα .....

Α ναι μωρέ ...πανε με το παλιό ..οι Αλβανοί ...αρε γέλια


Σορυ αλλά εδώ που είμαι έχω χάσει λίγο την επαφή με την Ελλάδα και ξέχασα ότι είναι Τσικνοπέμπτη.

Ααα και το νερό με λεμόνι κάνει καλό στην πέψη μιας και είναι η ημέρα σήμερα :D

Με ευχαριστείς μετά
Giannis
 

Re: Περί Αλβανών...

Unread postby Τιποτας ο Αιτωλος » Thu Feb 16, 2017 8:37 pm

Giannis wrote:
Γιώργος wrote:Τι στο καλό ...Ρομπότ μας απαντά χαχαχα .....

Α ναι μωρέ ...πανε με το παλιό ..οι Αλβανοί ...αρε γέλια


Σορυ αλλά εδώ που είμαι έχω χάσει λίγο την επαφή με την Ελλάδα και ξέχασα ότι είναι Τσικνοπέμπτη.

Ααα και το νερό με λεμόνι κάνει καλό στην πέψη μιας και είναι η ημέρα σήμερα :D

Με ευχαριστείς μετά


Άστο κάηκες τώρα ......

Τι να χωνέψουμε ...λες και έχουμε να φάμε ....

Τι πατρίδα μας ...θέλουμε μόνο ...ελεύθερη ξανά ...και ας τρώγω μεν και πέτρες ...

Με την Ελλάδα δεν έχεις καμία επαφή ...αλλά ούτε και με την Ορθοδοξία μου φαίνεται ...

Είπαμε Κάνε ότι είναι να κάνεις ...
Και ό, τι και αν κάνετε, να το κάνετε από την καρδιά σας ως προς τον Κύριο και όχι σε ανθρώπους” (Κολοσσαείς 3:23). “Αν ζείτε για την αποδοχή των ανθρώπων, θα πεθάνετε από την απόρριψή τους
Τιποτας ο Αιτωλος
 
Posts: 3501
Joined: Mon Sep 14, 2015 3:42 pm

Re: Περί Αλβανών...

Unread postby Giannis » Thu Feb 16, 2017 8:49 pm

Γιώργος wrote:
Giannis wrote:
Γιώργος wrote:Τι στο καλό ...Ρομπότ μας απαντά χαχαχα .....

Α ναι μωρέ ...πανε με το παλιό ..οι Αλβανοί ...αρε γέλια


Σορυ αλλά εδώ που είμαι έχω χάσει λίγο την επαφή με την Ελλάδα και ξέχασα ότι είναι Τσικνοπέμπτη.

Ααα και το νερό με λεμόνι κάνει καλό στην πέψη μιας και είναι η ημέρα σήμερα :D

Με ευχαριστείς μετά


Άστο κάηκες τώρα ......

Τι να χωνέψουμε ...λες και έχουμε να φάμε ....

Τι πατρίδα μας ...θέλουμε μόνο ...ελεύθερη ξανά ...και ας τρώγω μεν και πέτρες ...

Με την Ελλάδα δεν έχεις καμία επαφή ...αλλά ούτε και με την Ορθοδοξία μου φαίνεται ...

Είπαμε Κάνε ότι είναι να κάνεις ...


Με την Ελλάδα και την Ορθοδοξία είναι σίγουρο πως δεν έχω καμία σχέση διότι ως γνωστόν είναι μόνο για τους λίγους εκλεκτούς σαν κι εσάς. Και επειδή ξέρετε και μπορείτε να διαβάζετε και καρδιές ανθρώπων ωσάν να ήσασταν κάποιο ανώτερο ων θα προσπαθήσω να ακολουθήσω την συμβουλή σας και θα συνεχίσω να προπαγανδιζω ;)

Η Ελλάς θα συνεχίσει να ζει μην αγχώνεσαι. Έχει προφητευθει άλλωστε :)
Giannis
 

Re: Περί Αλβανών...

Unread postby foteini » Thu Feb 16, 2017 8:49 pm

Α, βρε Γιώργο (Αιτωλέ), πώς μ΄αρέσεις ώρες-ώρες... :D
foteini
 
Posts: 1498
Joined: Fri Nov 18, 2011 9:44 pm

Re: Περί Αλβανών...

Unread postby student » Thu Feb 16, 2017 11:26 pm

Ενημερωτικά, το θέμα αρχίζει σιγά σιγά να εξαντλείται.
Αν κάποιος έχει κάτι να προσθέσει στη συζήτηση, πέραν του καλά τα λέει ο τάδε ή ο δείνα, καλό είναι να το προγραμματίσει. Από μέρους μου έχω κάποια πράγματα να σχολιάσω ακόμα.

Θα παρακαλούσα να το συνεχίσουμε σε αξιοπρεπές επίπεδο.
Εγερθήσεται γὰρ ἔθνος ἐπὶ ἔθνος καὶ βασιλεία ἐπὶ βασιλείαν, καὶ ἔσονται λιμοὶ καὶ λοιμοὶ καὶ σεισμοὶ κατὰ τόπους· πάντα δὲ ταῦτα ἀρχὴ ὠδίνων...
student
Καθολικός Συντονιστής
 
Posts: 3555
Joined: Tue Nov 15, 2011 4:55 pm

PreviousNext

Return to ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ-ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests