ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Βίοι Αγίων, γεγονότα της βιωτής των, αποτελούν παραδείγματα προς μίμηση και πνευματική ωφέλεια.

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postby XAPA » Thu Jan 04, 2018 4:42 pm

Παραμονή Θεοφανείων - 5 Ιανουαρίου



XAPA
 
Posts: 7020
Joined: Tue Nov 22, 2011 5:35 pm

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postby XAPA » Thu Jan 04, 2018 7:06 pm

Οσία Συγκλητική - 5 Ιανουαρίου



XAPA
 
Posts: 7020
Joined: Tue Nov 22, 2011 5:35 pm

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postby XAPA » Fri Jan 05, 2018 6:18 pm

Τα Άγια Θεοφάνεια - 6 Ιανουαρίου



XAPA
 
Posts: 7020
Joined: Tue Nov 22, 2011 5:35 pm

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postby XAPA » Sat Jan 06, 2018 7:29 pm

Σύναξη του Αγίου Ιωάννη Προδρόμου και Βαπτιστού - 7 Ιανουαρίου



XAPA
 
Posts: 7020
Joined: Tue Nov 22, 2011 5:35 pm

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postby XAPA » Sun Jan 07, 2018 5:27 pm

Οι Άγιοι Μάρτυρες, Θεόφιλος ο Διάκονος και Ελλάδιος ο λαϊκός - 8 Ιανουαρίου



XAPA
 
Posts: 7020
Joined: Tue Nov 22, 2011 5:35 pm

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postby XAPA » Mon Jan 08, 2018 7:53 pm

Όσιος Ευστράτιος ο Θαυματουργός - 9 Ιανουαρίου



XAPA
 
Posts: 7020
Joined: Tue Nov 22, 2011 5:35 pm

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postby XAPA » Tue Jan 09, 2018 7:55 pm

Ο Άγιος Γρηγόριος Νύσσης - 10 Ιανουαρίου



XAPA
 
Posts: 7020
Joined: Tue Nov 22, 2011 5:35 pm

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postby XAPA » Wed Jan 10, 2018 6:50 pm

Ο Όσιος Θεοδόσιος ο Κοινοβιάρχης - 11 Ιανουαρίου



XAPA
 
Posts: 7020
Joined: Tue Nov 22, 2011 5:35 pm

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postby XAPA » Thu Jan 11, 2018 5:02 pm

Όσιος Μάξιμος ο Καυσοκαλυβίτης - 13 Ιανουαρίου



XAPA
 
Posts: 7020
Joined: Tue Nov 22, 2011 5:35 pm

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postby XAPA » Sun Jan 14, 2018 8:25 am

Αγία Νίνα Ισαπόστολος (+335) - 14 Ιανουαρίου



XAPA
 
Posts: 7020
Joined: Tue Nov 22, 2011 5:35 pm

PreviousNext

Return to ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest