Page 114 of 115

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postPosted: Sun Nov 04, 2018 6:46 pm
by XAPA
Άγιοι Γαλακτίων και Επιστήμη - 5 Νοεμβρίου




Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postPosted: Mon Nov 05, 2018 7:30 pm
by XAPA
O Άγιος Παύλος Α' ο Ομολογητής και Ιερομάρτυρας Αρχιεπίσκοπος Κωνσταντινούπολης

- 6 Νοεμβρίου




Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postPosted: Tue Nov 06, 2018 5:51 pm
by XAPA
Οι Άγιοι Τριάντα τρεις Μάρτυρες «οἱ ἐν Μελιτινῇ» - 7 Νοεμβρίου




Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postPosted: Wed Nov 07, 2018 6:08 pm
by XAPA
Σύναξις των Αρχαγγέλων Μιχαήλ και Γαβριήλ και των λοιπών Αγγελικών Ταγμάτων

- 8 Νοεμβρίου





Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postPosted: Thu Nov 08, 2018 7:39 pm
by XAPA
O Άγιος Νεκτάριος Μητροπολίτης Πενταπόλεως -(Εκτενές αφιέρωμα) 9 Νοεμβρίου




Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postPosted: Fri Nov 09, 2018 5:45 pm
by XAPA
Ο Όσιος Αρσένιος ο Καππαδόκης -10 Νοεμβρίου




Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postPosted: Sat Nov 10, 2018 5:45 pm
by XAPA
Άγιος Μηνάς ο Μεγαλομάρτυρας - 11 Νοεμβρίου




Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postPosted: Sun Nov 11, 2018 5:07 pm
by XAPA
Άγιος Ιωάννης ο Ελεήμονας Αρχιεπίσκοπος Αλεξανδρείας - 12 Νοεμβρίου




Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postPosted: Mon Nov 12, 2018 7:03 pm
by XAPA
Ο Άγιος Ιωάννης ο Χρυσόστομος Αρχιεπίσκοπος Κωνσταντινούπολης -13 Νοεμβρίου




Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postPosted: Tue Nov 13, 2018 6:17 pm
by XAPA
Ο Άγιος Απόστολος Φίλιππος - 14 Νοεμβρίου