Τεχνικές Ανακοινώσεις

Λειτουργικά ζητήματα για το φόρουμ

Re: Τεχνικές Ανακοινώσεις

Unread postby admin » Tue Dec 06, 2011 7:46 pm

Θα ήθελα να σας ζητήσω προκαταβολικά συγνώμη αν αυτές τις ημέρες παρατηρήσετε κάποιες αλλαγές εν ώρα σερφαρίσματος.

Όπως καταλαβαίνετε δεν είναι δυνατόν πάντοτε να κάθομαι μέσα στα μαύρα μεσάνυχτα να κάνω προσαρμογές ώστε να μην γίνονται αισθητές.Η καθημερινότητα τρέχει.

Σκοπός μου είναι να φτάσουμε κάποια πράγματα σε ένα επίπεδο που θα μας ικανοποιεί όλους

Ευχαριστώ
Follow orthodoxhpisth on Twitter ,
admin
Site Admin

Unread postby titinaki » Tue Dec 13, 2011 10:01 am

Καλημέρα!!! Συγνώμη αν γίνομαι κουραστική όμως θα ήθελα να μου πείτε πως στέλνουμε ΠΜ...... Έχω προσπαθήσει να στείλω αλλά δεν ξέρω αν έχω στείλει(πάντως απάντηση δεν πήρα) :( :( :( Άρα μάλλον δεν έστειλα...
titinaki

Unread postby marjory » Tue Dec 13, 2011 10:52 am

titinaki wrote:Καλημέρα!!! Συγνώμη αν γίνομαι κουραστική όμως θα ήθελα να μου πείτε πως στέλνουμε ΠΜ...... Έχω προσπαθήσει να στείλω αλλά δεν ξέρω αν έχω στείλει(πάντως απάντηση δεν πήρα) :( :( :( Άρα μάλλον δεν έστειλα...

Αν απευθύνεσαι σε ένα συγκεκριμένο μέλος, κάτω από το άβαταρ του υπάρχει ένα κουτάκι με ένα ανθρωπάκι που γράφει ΡΜ.Όταν το πατήσεις σε πηγαίνει απευθείας στη σύνταξη μηνύματος. Βασική προϋπόθεση είναι να βάλεις τίτλο, αν και συνήθως όταν κάνεις αυτή την διαδικασία παίρνει αυτόματα τον τίτλο του θέματος στο οποίο βρισκόσουν.

Αν πάλι θες να συντάξεις εξ αρχής μήνυμα, ή να διαβάσεις τυχόν μηνύματα που έχεις λάβει, πας επάνω, αριστερα, δίπλα από τον πίνακα ελέγχου μέλους που μέσα σε παρένθεση γράφει (0 νέα μηνύματα) και κλικάρεις. Σε ξαναβάζει στο πρόγραμμα μηνυμάτων όπου εκεί: έχεις την δυνατότητα να πας στην Δημιουργία μηνύματος και αφού βάλεις τίτλο και το όνομα του παραλήπτη [κλικάρεις το εύρεση μέλους και αναζητάς] συντάσσεις το μήνυμά σου και πατάς υποβολή.

Τέλος η τρίτη και πιο εύκολη διαδικασία είναι να πας επάνω στο όνομα του μέλους που θες να στείλεις μηνυμα, να κλικάρεις και θα σε βγάλει απευθείας στο προφίλ του. Κατω από το όνομά του υπάρχει η δυνατότητα αποστολής προσωπικού μηνύματος. Κλικ εκεί και σε βάζει απευθείας στην σύνταξη {προσοχή: πρέπει να βάλεις θέμα}.

Κάνε δοκιμές αν θέλεις να μου στείλεις ΡΜ
Ω πανύμνητε μήτερ, η τεκούσα των πάντων αγίων αγιώτατον Λόγον, δεξαμένη την νυν προσφοράν, από πάσης ρύσαι συμφοράς άπαντας, και της μελλούσης λύτρωσαι κολάσεως τους Σοι βοώντας.
marjory
Site Admin

Unread postby marjory » Tue Dec 13, 2011 11:10 am

Μπράβο, τα κατάφερες....
Ω πανύμνητε μήτερ, η τεκούσα των πάντων αγίων αγιώτατον Λόγον, δεξαμένη την νυν προσφοράν, από πάσης ρύσαι συμφοράς άπαντας, και της μελλούσης λύτρωσαι κολάσεως τους Σοι βοώντας.
marjory
Site Admin

Unread postby papi » Wed Dec 14, 2011 11:43 pm

.
Last edited by papi on Sat Dec 24, 2011 9:25 pm, edited 1 time in total.
Winter is here!
papi

Unread postby student » Thu Dec 15, 2011 9:54 am

papi wrote:Πολύ ωραία αγιογραφία διαλέξατε αλλά πως και βάλατε την Παναγία την Τσαμπίκα; Έχουμε Τσαμπίκους στο κατάστρωμα (σ.σ. φόρουμ); :D

Η άποψή μου πάντα ήταν ότι αν υπάρχει η δυνατότητα για μία μόνο εικόνα, αυτή πρέπει να είναι του Κυρίου ημών Ιησού Χριστού, όπως στο προηγούμενο φόρουμ.
Μην παρεξηγηθώ, δεν έχω κανένα πρόβλημα με την εικόνα της Θεοτόκου, απλά είναι θέμα ιεραρχίας.
Perception is reality
student
Site Admin

Unread postby eternity » Thu Dec 15, 2011 12:16 pm

student wrote:
papi wrote:Πολύ ωραία αγιογραφία διαλέξατε αλλά πως και βάλατε την Παναγία την Τσαμπίκα; Έχουμε Τσαμπίκους στο κατάστρωμα (σ.σ. φόρουμ); :D

Η άποψή μου πάντα ήταν ότι αν υπάρχει η δυνατότητα για μία μόνο εικόνα, αυτή πρέπει να είναι του Κυρίου ημών Ιησού Χριστού, όπως στο προηγούμενο φόρουμ.
Μην παρεξηγηθώ, δεν έχω κανένα πρόβλημα με την εικόνα της Θεοτόκου, απλά είναι θέμα ιεραρχίας.

εμενα μου αρεσει που εχουμε τη Θεοτοκο στην προμετωπιδα.Η Παναγια μας ειναι η αρχιστρατηγος μας!
«Φώτισόν μου, το σκότος, Κύριε!» (Άγιος Γρηγόριος Παλαμάς).
eternity
Site Admin

Unread postby giannis73 » Thu Dec 22, 2011 8:01 pm

Πως μπορώ να βάλω μια εικόνα ή ένα βίντεο από ίντερνετ?
Κύριε Ιησού Χριστέ ,Υιέ του Θεού ,ελέησόν με τον αμαρτωλό.
giannis73

Unread postby marjory » Fri Dec 23, 2011 11:36 am

giannis73 wrote:Πως μπορώ να βάλω μια εικόνα ή ένα βίντεο από ίντερνετ?

Αν θέλεις να βάλεις εικόνα πατάς το κουμπί Img και μέσα βάζεις την διεύθυνση της εικόνας.

Αν το βίντεο είναι από το youtube πατάς το κουμπί youtube και μέσα βάζεις την διεύθυνση του βίντεο.

Αν δεν μπορείς να το κάνεις βάλε μόνο την διεύθυνση και τα υπόλοιπα τα κάνουμε εμείς ;)
marjory
Site Admin

Unread postby SPIROS » Sat Dec 31, 2011 1:06 pm

Παρακαλούμε όλα τα μέλη του φόρουμ που ανεβάζουν οποιοδήποτε άρθρο στα τόπικ, να μη χρησιμοποιούν την τεχνική σκανάρω και ανεβάζω.
Υπάρχει θέμα με τα πνευματικά δικαιώματα του συγγραφέα των βιβλίων ή/και των περιοδικών.

Τα μέλη στο εξής θα μπορούν μόνο να δώσουν μια γενική περιγραφή του άρθρου και αν υπάρχει ένα λίνκ που θα παραπέμπει τους υπόλοιπους στο συγκεκριμένο βιβλίο ή περιοδικό.

Οτιδήποτε άλλο υπάρχει στο ίντερνετ και θέλουμε να το ανεβάσουμε και στο φόρουμ, θα ελέγχεται πρώτα αν είναι για ελεύθερο μοίρασμα από το μέλος και κατόπιν θα το ανεβάζει, δίνοντας πάντα και την απαραίτητη πηγή πληροφόρησης.

Ευχαριστώ
ἡτοιμάσθην καὶ οὐκ ἐταράχθην τοῦ φυλάξασθαι τὰς ἐντολάς σου
SPIROS
Site Admin

PreviousNext

Return to Ανακοινώσεις-Κανονισμοί