Ότι έχει μια αρχή έχει και ένα τέλος

Λειτουργικά ζητήματα για το φόρουμ

Ότι έχει μια αρχή έχει και ένα τέλος

Unread postby admin » Mon Nov 11, 2013 10:05 pm

Κάπως έτσι πέρασαν δυο χρόνια απο την στιγμή που αποφάσισα να ξεκινήσω την δημιουργία αυτής της γωνιάς ώστε όσοι περιπλανώμενοι σε διάφορους ιστοτόπους να μπορέσουμε να έχουμε ένα δικό μας διαδικτυακό στέκι

Με την υποστήριξη αρκετών , τους οποίους θα αναφέρω παρακάτω, τόσο υλικά όσο και ψυχικά καταφέραμε σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα να το δημιουργήσουμε και να γιγαντωθεί , για τα δεδομένα μας , με την δική σας παρουσία.

Δεν θα πω πως δεν υπήρξαν άσχημες στιγμές ή γκρίζες καταστάσεις, θα πω πως κάθε αντίθετη άποψη είχε ένα και μόνο υπόβαθρο , την καλή προαίρεση.

Ξέρω ότι έγινα δυσάρεστος , ξέρω πως αρκετούς τους εξόργισα , ξέρω ότι ακούστηκα ψυχρός και ενδεχομένως κάποιες στιγμές εκτός του ψυχισμού της πλειοψηφίας, όμως αυτός δεν είναι ο ρόλος κάποιου που προτιμά να ωφέλιμος παρά ευχάριστος;

Δεν ξέρω αν απο αυτό το ταξίδι έχω βγει κερδισμένος , αυτό που ξέρω είναι πως δύσκολα αυτή την στιγμή βλέπω το ποτήρι μισογεμάτο , περισσότερο αισθάνομαι οτι είναι μισοάδειο με το κομμάτι που έχει χαθεί να είναι ένα κομμάτι απο την ζωή μου.

Αυτό όμως δεν έχει αξία για κανένα παρα μόνο για μένα.

Διαβάζοντας αυτές τις γραμμές θα είμαι και τυπικά παρελθόν απο την όποια εμπλοκή στην διαχείριση αυτού του ιστοτόπου , οφείλω λοιπόν να ευχαριστήσω δημόσια κάποιους ανθρώπους όλους μαζί και ξεχωριστά τον καθέναν για τα όσα προσέφεραν απο το υστέρημα τους οικονομικά και απο τον χρόνο τους για να επιβιώσει μέχρι σήμερα το φόρουμ

Επίσης οφείλω να τους ευχαριστήσω δημόσια και για την συνεργασία ζητώντας συγνώμη για τις κακές μου στιγμές που μπορεί να τους δημιούργησα περισσότερα προβλήματα παρά να δώσω τις λύσεις που θα ήθελα.

Ευχαριστώ λοιπόν χωρίς η σειρά να έχει να κάνει με την σπουδαιότητα του καθενός , για μένα είναι όλοι στην ίδια ευθεία και το ίδιο άξιοι:
marjory
sgoum
manlicher-shonauer
kotsarikos
akerm
grypas
eternity
arxaggelos
spiros


Ξέρω πως αφήνω την κατάσταση σε καλά χέρια

Να είστε καλά και ο Θεός μαζί σας

Υ.Γ.Μην ξεχνάτε, η ζωή είναι πολύ διαφορετική απο το δυαδικό σύστημα 0 1

Αντίο
Follow orthodoxhpisth on Twitter ,
admin
Site Admin
 
Posts: 72
Joined: Sun Nov 13, 2011 11:15 am

Re: Ότι έχει μια αρχή έχει και ένα τέλος

Unread postby marjory » Mon Nov 11, 2013 10:15 pm

Αντίο;;;; Τι πάει να πει αντίο;;;

Κοίτα, έχεις δικαίωμα μία στο τόσο, να βγαίνεις και να δίνεις ευχαριστίες δεξιά κι αριστερά. :lol: :lol:

Το ίδιο κάνουμε κι εμείς και σε ευχαριστούμε που έστησες το διαδικτυακό μας στέκι και που το φροντίζεις και το επιμελείσαι με τόση αγάπη.

Αλλά το "αντίο" είναι μεγάλη κουβέντα, βαριά και δύσπεπτη.

Εξάλλου, μας είναι αδύνατο, τόσον τεχνικά και πρακτικά, όσο και ουσιαστικά, να ζήσουμε χωρίς εσένα.

Πάρτο λοιπόν πίσω το "αντίο" σου.
Ω πανύμνητε μήτερ, η τεκούσα των πάντων αγίων αγιώτατον Λόγον, δεξαμένη την νυν προσφοράν, από πάσης ρύσαι συμφοράς άπαντας, και της μελλούσης λύτρωσαι κολάσεως τους Σοι βοώντας.
User avatar
marjory
Καθολικός Συντονιστής
 
Posts: 4305
Joined: Tue Nov 15, 2011 10:29 am

Re: Ότι έχει μια αρχή έχει και ένα τέλος

Unread postby Τιποτας ο Αιτωλος » Mon Nov 11, 2013 11:31 pm

Δεν ξέρω αν απο αυτό το ταξίδι έχω βγει κερδισμένος , αυτό που ξέρω είναι πως δύσκολα αυτή την στιγμή βλέπω το ποτήρι μισογεμάτο , περισσότερο αισθάνομαι οτι είναι μισοάδειο με το κομμάτι που έχει χαθεί να είναι ένα κομμάτι απο την ζωή μου.

Αυτό όμως δεν έχει αξία για κανένα παρα μόνο για μένα.

αντίο


το αντίο ειναι ιταλικα .....εμεις καταλαβαινουμε μονο Ελληνικα .....οποτε δεν ισχύει
μην φυγεις τωρα που αρχίζει το πανηγύρι

θα μου πεις και ποιος εσαι εσυ .....και θα σου απαντησω ......ενας που ειχε φύγει (βγάλε το "κόκκινο" από το nik name και συμμετείχε)

ασ το ποτήρι γιατι εχει ξεχυλισει και κανενας δεν ξέρει ακόμη αν ειναι μισιγεμάτο ή μισοάδειο ...στο τελος θα κανουμε ταμείο
Τιποτας ο Αιτωλος
 

Re: Ότι έχει μια αρχή έχει και ένα τέλος

Unread postby Penelope » Tue Nov 12, 2013 9:26 am

Αν και καινουρια στην παρέα σας, λυπαμαι που το ακούω. Εχει κατι να κανει με το οτι δεν μπορουσαμε προχθες να μπουμε στο φορουμ;

Συγχώρα με, μόνον εσυ ξερεις τους λόγους.

Παρ'όλ'αυτά μην αφήνεις αυτό που αρχισες, και άσε το τέλος να έρθει αργότερα.
Penelope
 

Re: Ότι έχει μια αρχή έχει και ένα τέλος

Unread postby Γιώργος 87 » Wed Nov 13, 2013 12:51 am

Καλή ξεκούραση admin... έχεις καταφέρει πολύ περισσότερα από όσα νομίζεις!!!
αν και πιστευώ πως θα ξαναεπιστρέψεις δρυμίτερος... ;)
Γιώργος 87
 

Re: Ότι έχει μια αρχή έχει και ένα τέλος

Unread postby bloomyria » Wed Nov 13, 2013 1:13 am

Ένα έχω να πω:

Αυτές τις μέρες που το site δεν ήταν προσβάσιμο, είχα μεγάλη πάλη μέσα μου. Ας μη γράφω συχνά, το φόρουμ είναι η παρέα μου. Ειλικρινά δε βλέπω πια ειδήσεις, τα νέα τα μαθαίνω από τα παιδιά πού βάζουν links. Πάλευα γιατί φοβήθηκα ότι κάποιος το έκλεισε γιατί κάποιες συμπεριφορές είναι κάποιες φορές ενοχλητικές. Και σκεφτόμουν ότι είναι κρίμα να χάσουν οι πολλοί τη χαρά του φόρουμ για τους λίγους. Μετά συνειδητοποίησα πόσο εξαρτώμενη είμαι από το φόρουμ. Και πόσο θα είμαστε απομονωμένοι άμα αρχίσει ο χορός και δε μαθαίνουμε τίποτα. Τελικά το φόρουμ είναι πάλι προσβάσιμο. Δόξα τω Θεώ! Αγαπητέ admin, θα έχεις μισθό για τη δουλειά που έχεις κάνει, κάνε υπομονή για τα ζόρικα και τα μισογεμάτα, είσαι φαίνεται άτομο που θέλει να κάνει σωστά ότι κάνει. Δες το καλό που γίνεται, ξεκουράσου λίγο και ξαναέλα (στο εύχομαι ολόψυχα)...
User avatar
bloomyria
 
Posts: 381
Joined: Fri Jun 01, 2012 1:13 pm
Location: Μόναχο

Re: Ότι έχει μια αρχή έχει και ένα τέλος

Unread postby Mannlicher-Schönauer » Fri Nov 15, 2013 3:06 pm

Εγώ θέλω να σε ευχαριστήσω για την προσφορά σου και έχοντας μια ψυχολογία παρόμοια τη δεδομένη στιγμή, σε κατανοώ και απλά θα σεβαστώ την απόφαση σου ελπίζοντας να επιστρέψεις κάποια στιγμή σε ένα χώρο που θεωρώ πως μας έδωσε πολύ περισσότερα από όσο μας έβλαψε...
Καλό σου δρόμο admin και η Παναγιά μαζί σου!
Mannlicher-Schönauer
 

Re: Ότι έχει μια αρχή έχει και ένα τέλος

Unread postby marjory » Fri Nov 22, 2013 11:48 pm

anesti wrote:Νομίζω ότι ξεχάσες το σημαντικότερο που ειναι και το οφειλόμενο σε αυτές τις περιπτώσεις. Να ζητήσεις συγνώμη σε όσα μέλη αδικηςες η ζημιωσες.

Εννοώ αυτούς

Που άδικως διέγραψες απο το φόρουμ η προσεβαλες
Και αυτούς που πνευματικά ζημιωθηκαν απο την παρουσία η παρακολουθηςη του φόρουμ.

Νομίζω πως δεν πρεπει να κοιτάμε μόνο το δικό μας ποτήρι αλλά αν έστω αθελα μας άδειασαμε το ποτήρι των άλλων.
anesti

Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 11, 2013 1:35 pm
Κορυφή


- 100000000
Ώπα... αν θεωρείς ότι ζημιώνεσαι με την παρουσία σου στο φόρουμ, δώσε μας έναν λόγο για τον οποίο βρίσκεσαι σήμερα ανάμεσά μας.

Το φόρουμ δεν το φτιάξαμε για να ζημιωθεί κάποιος, ούτε φυσικά για να προσβληθεί. Πολλές φορές έχουμε υποχρεωθεί να αποβάλλουμε κάποιο μέλος, επειδή έχει παρεκτραπεί, ή επειδή πρεσβεύει αθεολόγητες απόψεις.

Τουλάχιστον θα πρέπει να γνωρίζεις ότι ο admin ελάχιστα έχει παρέμβει στον συντονισμό και ποτέ δεν είχε έρθει σε αντιπαράθεση με μέλη. Οπότε είσαι άδικος απέναντί του.

Κακή η αρχή λοιπόν...(ή μήπως δεν είναι αρχή, αλλά συνέχεια;;;)
Ω πανύμνητε μήτερ, η τεκούσα των πάντων αγίων αγιώτατον Λόγον, δεξαμένη την νυν προσφοράν, από πάσης ρύσαι συμφοράς άπαντας, και της μελλούσης λύτρωσαι κολάσεως τους Σοι βοώντας.
User avatar
marjory
Καθολικός Συντονιστής
 
Posts: 4305
Joined: Tue Nov 15, 2011 10:29 am


Return to Ανακοινώσεις-Κανονισμοί

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron