ΟΜΠΡΟΣ Ν΄ΑΝΑΣΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΡΩΜΕΪΚΟ

...για να θυμούνται οι παλαιοί και να μαθαίνουν οι νεότεροι... πορεία και προσφορά του Έθνους μας στο μονοπάτι της Ιστορίας...

ΟΜΠΡΟΣ Ν΄ΑΝΑΣΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΡΩΜΕΪΚΟ

Unread postby ΡΩΜΙΟΣ » Wed Nov 23, 2011 7:53 pm

Ήλθε η ώρα......Ο ΓΑΡ ΚΑΙΡΟΣ ΕΓΓΥΣ....
Τα παραμυθάκια περί Εθνικής καθαρότητος, περί ενιαίου Έθνους, περί όλων των αρχών του Γαλλικού Διασκοτισμου , που οι άθεοι αποκαλούν Διαφωτισμό...τελειώνουν....
ΗΛΘΕΝ Η ΩΡΑ ΝΑ ΑΝΑΣΤΗΘΕΙ ΤΟ ΡΩΜΕΪΚΟ.
Η ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, ΔΕΝ ΑΦΟΡΑ ΕΘΝΗ....ΑΦΟΡΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ. Και εμείς, είμαστε οι φύλακες της ΙΕΡΑΣ ΠΑΡΑΚΑΤΑΘΗΚΗΣ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΥΛΑΚΕΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΥΛΑΚΕΣ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΗΣ ΠΙΣΤΕΩΣ,ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΚΕΚΛΗΜΕΝΟΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.
ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΦΥΛΑΚΕΣ ΤΗΣ ΡΩΜΙΟΣΥΝΗΣ.
Ρωμιοσύνη, είναι η οικουμενική ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ....ΜΕ ΓΛΩΣΣΑ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ, ΜΕ ΥΜΝΟ ΜΑΣ ΤΗ ΥΠΕΡΜΑΧΩ ΣΤΡΑΤΗΓΩ ΤΑ ΝΙΚΗΤΗΡΙΑ, ΚΑΙ ΜΕ ΣΗΜΑΙΑ ΜΑΣ ΤΟΝ ΔΙΚΕΦΑΛΟ ΑΕΤΟ ΤΗΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑΣ ΜΑΣ.
ΟΜΠΡΟΣ ΑΔΕΛΦΙΑ Ν΄ΑΝΑΣΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΡΩΜΕΪΚΟ.
Τα άλλα είναι του ΘΕΟΥ.
Η ΗΤΤΑ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΑ ΑΣΙΑ ΤΟ 1922, ΕΓΙΝΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΘΝΟΣ ΜΑΣ, ΕΙΧΕ ΑΠΕΜΠΟΛΗΣΕΙ ΤΗΝ ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΡΩΜΕΪΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΙ, ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΕΝΤΑΧΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΚΦΥΛΙΣΜΕΝΗ ΚΑΘΟΛΙΚΗ-ΠΡΟΤΕΣΤΑΝΤΙΚΗ ΔΥΣΙ. Η πιθανή νίκη μας το 1922, θα δημιουργούσε ένα κράτος εκδυτικισμένο, με ανθρώπινη δόξα.
ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ, ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΚΑΘΟΔΗΓΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ ΜΑΣ, Η ΡΩΜΙΟΣΥΝΗ Θ΄ΑΝΑΣΤΗΘΕΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΘΕΙ Η ΔΟΞΑ ΣΤΟΝ ΤΡΙΑΔΙΚΟ ΘΕΟ, ΚΑΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΕΝΑ ΝΕΟ ΚΡΑΤΟΣ-ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ, ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΦΑΡΟΣ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ ΣΕ ΟΛΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ, ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΝΑΧΩΜΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ.
ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΣΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ, ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΛΕΥΣΙ ΤΟΥ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ.
ΟΜΠΡΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΑΔΕΛΦΙΑ....ΖΩΣΘΕΙΤΕ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΗΣ ΠΙΣΤΕΩΣ ΜΑΣ, ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΣΘΕΙΤΕ..
Ο ΓΑΡ ΚΑΙΡΟΣ ΟΥΚ ΕΣΤΙΝ ΕΓΓΥΣ....Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΛΗΛΥΘΕΝ....
ΡΩΜΙΟΣ

ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΚΡΑΤΟΣ ΜΙΛΑΜΕ;

Unread postby ΡΩΜΙΟΣ » Wed Nov 23, 2011 8:23 pm

Μιλάμε για Ελλάδα....ωραία λοιπόν!!!! Για ποιά Ελλάδα μιλάμε; Για την Ελλάδα των μασώνων, των αθέων, των αιρετικών, των μνημονιακών; ΤΙ ΣΧΕΣΙ ΕΧΟΥΜΕ Μ΄ΑΥΤΟΥΣ; Εμείς είμαστε φορείς της Ορθοδοξίας, φορείς της Ρωμιοσύνης...
ΕΙΜΕΘΑ ΡΩΜΙΟΙ.
Η καταγωγή μας, δεν προέρχεται απ΄ευθείας από την Αρχαία Ελλάδα. ΜΕΧΡΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ, ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΓΛΩΣΣΟΥΣ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ ΜΑΣ.
Το ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΟ ΕΘΝΟΣ, είναι συνισταμένη τεσσάρων ομάδων. Των Γραικών, των Αρβανιτών, των Βλάχων, και των Σλάβων....ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΑΣ, ΗΤΑΝ ΡΩΜΙΟΙ. οι πρόγονοι μας, επί Τουρκοκρατίας, και επί Επαναστάσεως 1821 πολεμούσαν για την ΡΩΜΙΟΣΥΝΗ....ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ ΚΑΜΜΙΑ ΕΛΛΑΔΑ....ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΗΝ ΕΜΑΘΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΛΕΛΗΝΕΣ ΤΗΣ ΔΥΣΕΩΣ, και από κάτι εκφυλισμένους στοχαστές, που απεμπόλησαν την ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ, και δέχθηκαν τα ΦΩΤΑ ΤΗΣ ΕΣΠΕΡΙΑΣ, όπως ο Κοραής.
θα ξέρετε φαντάζομαι, ότι με πρότασι του Πανεπιστημίου Αθηνών, απαγορεύθηκε η χρήσις του όρου ΡΩΜΙΟΣ και ΡΩΜΙΟΣΥΝΗ, το 1901....για να μην ενοχλούνται τα αυτάκια των ξένων, που ήθελαν αναβίωσι της Αρχαίας Ελλάδος, και τα αυτάκια των φραγκοφορεμένων Ρωμιών, που ξεπούλησαν την φυλή τους, για να ικανοποιήσουν τους ξένους προστάτες των....
ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ....
ΧΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟΤΗΤΑ ΜΑΣ ΣΑΝ ΕΘΝΟΣ.
χάσαμε τους Σλάβους των Βαλκανίων, που είχαν ενταχθεί στην Ρωμιοσύνη, όπως οι Βούλγαροι, οι Σκοπιανοί.
χάσαμε τους Αλβανούς και τους Ρουμάνους, που είχαν γίνει Ρωμιοί.....
προπαγανδίζεται η παγανιστική θρησκεία, σαν δήθεν θρησκεία των Ελλήνων....υποβαθμίστηκε το Βυζάντιο....
ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΤΕ;
Η ΕΛΛΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΕΘΝΟΥΣ ΜΑΣ, ΚΑΙ Η ΡΩΜΙΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΑΣΤΑΣΙΣ ΤΟΥ.
ΡΩΜΙΟΣ

Re: ΟΜΠΡΟΣ Ν΄ΑΝΑΣΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΡΩΜΕΪΚΟ

Unread postby filtor » Wed Nov 23, 2011 8:34 pm

Καλώς ήρθες αδελφέ με το δυναμικό σου μήνυμα! :)
filtor

Unread postby Matina » Wed Nov 23, 2011 8:36 pm

filtor wrote:Καλώς ήρθες αδελφέ με το δυναμικό σου μήνυμα! :)

Θα σε καλωσορίσω κι εγώ με τη σειρά μου,ρωτώντας και αν είσαι παλιός κι αν ναι ποιος;;;; :) :) :)
O Κύριός μου κι ο Θεός μου!
Matina

Unread postby ΡΩΜΙΟΣ » Wed Nov 23, 2011 8:38 pm

Και για να σας δώσω μιαν ιδέα....Το κράτος μας θα πρέπει να λέγεται ΡΩΜΑΝΙΑ, και η πρωτεύουσα του θα πρέπει να γίνει η ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΙΣ. Γλώσσα του η ΕΛΛΗΝΙΚΗ, αλλά στην μορφή της Λόγιας γλώσσας, και όχι στο γλωσσικό εξάμβλωμα που αποκαλείται δημοτική, και γραφή του η σωστή γραφή με πολυτονικό σύστημα, και όχι αυτό το ατονικό εξάμβλωμα, που προβάλλεται σαν ελληνική γραφή...και φυσικά χωρίς τις βαρβαρότητες τύπου, αδερφός, κατοικούνταν, αμφισβητούντας, της πόλης, της κατάστασης και κάθε είδους γλωσσική ανοησία.....
ΜΗ ΓΡΑΦΕΤΕ ΑΔΕΡΦΟΣ...ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΛΑΘΟΣ....Η λέξις είναι Αδελφός, εξ ου και Φιλαδέλφεια, αδελφότης φιλάδελφος κλπ....
ΜΗΝ ΥΠΟΤΑΣΣΕΣΘΕ ΣΤΗΝ ΒΑΡΒΑΡΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΠΑΣΟΚΙΚΩΝ ΔΥΝΑΣΤΩΝ........
ΡΩΜΙΟΣ

Unread postby ΡΩΜΙΟΣ » Wed Nov 23, 2011 8:39 pm

Αγαπητοί μου αδελφοί, δεν είμαι παλαιός......απλά, ό καλύτερος μου φίλος, παιδιόθεν γράφει εδώ, και μου συνέστησε να γράψω και εγώ...ο περί ου ο λόγος φίλος μου, γράφει με το ψευδώνυμον ΠΤΩΧΟΣ....
ΡΩΜΙΟΣ

Unread postby Matina » Wed Nov 23, 2011 8:42 pm

ΡΩΜΙΟΣ wrote:Αγαπητοί μου αδελφοί, δεν είμαι παλαιός......απλά, ό καλύτερος μου φίλος, παιδιόθεν γράφει εδώ, και μου συνέστησε να γράψω και εγώ...ο περί ου ο λόγος φίλος μου, γράφει με το ψευδώνυμον ΠΤΩΧΟΣ....

Αν όντως,λοιπόν,ισχύουν τα λεγόμενά σου καλωσήρθες ξανά και χωρίς ερωτήσεις αυτή τη φορά,όποιος είναι φίλος του φίλου κι αδελφού μας είναι και δικός μας φίλος κι αδελφός!!! :)
O Κύριός μου κι ο Θεός μου!
Matina

Unread postby ΡΩΜΙΟΣ » Wed Nov 23, 2011 8:52 pm

Όμως αδέλφια μου, αναλωθήκαμε στις συστάσεις, και αφήσαμε το μύνημα, ασχολίαστο....
Θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας, υπό το φώς των εξελίξεων, αλλά και υπό τα νέα δεδομένα, που δημιούργησε η αποστασία από τον Χριστό, και που εκφράζονται με την δυτικοποιημένη υλιστική νοοτροπία, και με την επαναφορά του δαιμωνιώδους αρχαιοελληνικού παγανισμού.
ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ, έγραφα σε άλλα φόρουμ ως ΤΡΙΣΜΙΚΡΟΣ, και είχα συγκρουσθεί επανειλημένως με αρχαιολάτρες.....
ΡΩΜΙΟΣ

Unread postby Mannlicher-Schönauer » Wed Nov 23, 2011 9:10 pm

ΡΩΜΙΟΣ wrote:...είχα συγκρουσθεί επανειλημένως με αρχαιολάτρες.....

Άρα είσαι μάχιμος... :D Καλώς ήλθες!!!
Αι ημέτεραι δυνάμεις αμύνονται του Πατρίου εδάφους

Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ
Mannlicher-Schönauer

Re: ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΚΡΑΤΟΣ ΜΙΛΑΜΕ;

Unread postby ΡΩΜΙΟΣ » Wed Nov 23, 2011 9:12 pm

και για να μη ξεχνιώμαστε....
ΒΑΣΙΚΑ ΑΙΤΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΡΩΜΙΟΣΥΝΗΣ, ΕΙΝΑΙ
1. ΕΛΛΑΣ-ΚΥΠΡΟΣ ΕΝΩΣΙΣ.....Δεν ξεχνάμε την Κύπρο μας, ούτε τους ήρωες της....τους ήρωες της ΕΟΚΑ, τον Σολωμό Σολωμού, τον Ισαάκ, και φυσικά τον τελευταίο μεγάλο Ρωμιό πολιτικό, τον ΤΑΣΟ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ.
2. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΣΤΗΝ ΒΟΡΕΙΟ ΗΠΕΙΡΟ και ΕΝΩΣΙΣ της με την ΕΛΛΑΔΑ.
3. ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ στην ΙΜΒΡΟ και την ΤΕΝΕΔΟ, και μακροπρόθεσμη ενωσις των με την ΕΛΛΑΔΑ
4. ΑΓΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΤΟΥ ΠΟΝΤΟΥ.....
και έπονται και άλλα......
ΡΩΜΙΟΣ

Next

Return to ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΕΘΝΟΥΣ