Θέλετε να γίνουν τα επερχόμενα ή όχι ;

Poll ended at Mon Jan 07, 2013 10:36 pm

ναι θέλω
7
78%
όχι δεν θέλω
2
22%

Total votes : 9

Unread postby bersekero » Tue Mar 04, 2014 6:38 pm

Θελω με τις μπαντες
Για τους λογους με καλυψαν οι προλαλησαντες
Αλλα θελουμε δεν θελουμε θα γινουν οπότε τι σημασια εχει τι θελουμε

Sent from my iPhone using Tapatalk
bersekero

Re: Θέλετε να γίνουν τα επερχόμενα ή όχι ;

Unread postby ellinopsihos » Wed Mar 05, 2014 3:53 am

ναι διοτι δεν μπορεις ουτε μια στο εκατομμυριο να ζησεις πνευματικα υπο τις συνθηκες και με τους ρυθμους που κινειται ο πλανητης και υπαρχουν γυρω μας.... και για εναν ακομη λογο.με τα γεγονοτα θα φανουν οι προθεσεις του καθενος απο εμας τους αμαρτωλους...
ellinopsihos

Unread postby thanos » Wed Mar 05, 2014 10:44 am

Nα γίνει το θέλημα του Θεού ,πραγματικά στη περίοδο αυτή που διανύω δεν γνωρίζω αν θέλω να έρθουν ή όχι και με ποιόν τρόπο.
Κύριε και Δέσποτα της ζωής μου, πνεύμα αργίας, περιεργείας, φιλαρχίας, και αργολογίας μη μοι δως. Πνεύμα δε σωφροσύνης, ταπεινοφροσύνης, υπομονής και αγάπης χαρισαί μοι τω Σω δούλω.....
thanos

Unread postby AndreasTrifon » Thu Dec 24, 2015 12:51 am

Γεια σας και απο μενα αν και βλεπω εχει περασει καιρος απο το θεμα ηθελα να πω και γω την γνωμη μου
Πραγματικα δυσκολο να απαντησει καποιος γιατι τα επερχομενα εχουν καλα αλλα και πολυ ασχημες καταστασεις
Οπως πολεμους φτωχια αρρωστιες. Αλλα και αναγενηση της ορθοδοξιας και ειρηνη και εξαπλωση του ευαγγελιου και της ορθοδοξιας επειτα μετα τις μπορες που ειπε ο Αγιος παισιος. Αποψη μου ειναι να προσευχομαστε για το καλυτερο και να περασουν αυτες οι μπορες οσο το δυνατων ποιο ευκολα κατα την δυναμη του καθενος γιατι ολοι θα δοκιμαστουν. Προσευχη υπομονη και οτι πει ο θεος. Καλη συνεχεια να εχουμε :-)
AndreasTrifon

Unread postby Matina » Thu Dec 24, 2015 10:18 pm

AndreasTrifon wrote:Γεια σας και απο μενα αν και βλεπω εχει περασει καιρος απο το θεμα ηθελα να πω και γω την γνωμη μου
Πραγματικα δυσκολο να απαντησει καποιος γιατι τα επερχομενα εχουν καλα αλλα και πολυ ασχημες καταστασεις
Οπως πολεμους φτωχια αρρωστιες. Αλλα και αναγενηση της ορθοδοξιας και ειρηνη και εξαπλωση του ευαγγελιου και της ορθοδοξιας επειτα μετα τις μπορες που ειπε ο Αγιος παισιος. Αποψη μου ειναι να προσευχομαστε για το καλυτερο και να περασουν αυτες οι μπορες οσο το δυνατων ποιο ευκολα κατα την δυναμη του καθενος γιατι ολοι θα δοκιμαστουν. Προσευχη υπομονη και οτι πει ο θεος. Καλη συνεχεια να εχουμε :-)

Kαλώς ήλθες αδελφέ και καλά Χριστούγεννα! :)
O Κύριός μου κι ο Θεός μου!
Matina

Unread postby AndreasTrifon » Fri Dec 25, 2015 6:51 pm

Καλός σας βρηκα :) ευχαρηστω πολυ καλα χριστουγεννα να εχουμε με υγεια και ευτυχια :)
AndreasTrifon

Previous

Return to Ψηφοφορίες