Θα έπρεπε να δεχόμστε χρήματα από ΕΣΠΑ;

Re: Θα έπρεπε να δεχόμστε χρήματα από ΕΣΠΑ;

Unread postby giannis73 » Thu Apr 07, 2016 8:50 pm

Εννοείται ότι θα ρωτήσουμε τον Πνευματικό μας αν είναι κάτι που μας βασανίζει πολύ και που από υλικό γίνεται πνευματικό το θέμα.
Κύριε Ιησού Χριστέ ,Υιέ του Θεού ,ελέησόν με τον αμαρτωλό.
giannis73

Unread postby Pamavol » Sat Apr 09, 2016 11:57 am

filtor wrote:
bersekero wrote:Η γυναικα σου σκεφτεται πιο καθαρα απο σενα. Ακου την.

Image

eternity wrote:Image
:roll: :roll: :roll:

Μαρία wrote:
marjory wrote:
bersekero wrote:Εγώ λέω πάρε τα λεφτά τώρα που μπορείς και μετανιώνεις αργότερα.

Κοινώς: take the money and run :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol:

Image
η παντόφλα κυβερνά !!!
Στώμεν Καλώς Στώμεν Μετά Φόβου
Pamavol

Unread postby ΠΕΤΡΟΣ » Sat Apr 09, 2016 3:51 pm

Pamavol wrote:Με προβληματίζει πολύ πως αρνούμαι πεισματικά οποιαδήποτε βοήθεια από ΕΣΠΑ. Ακόμη και όταν συνχρηματοδοτεί κάτι αρνούμαι να το πάρω.
Βέβαια, δέν έχω πεινάσει ακόμη εγώ ή τα παιδιά μου.
Έτσι, μιλώντας εκ του ασφαλούς, δέν είμαι σε θέση να γνωρίζω το πώς σκέφτονται οι υπόλοιποι.
Δέχθηκα τρομερή πίεση (για πολλούς μήνες) από την γυναίκα μου πρίν ένα χρόνο περίπου για να ανοίξω ένα κοινό λογαριασμό μαζί της στον οποίο θα μπορούσε να συνεχίσει να παίρνει την επιδότηση για τα παιδιά. Τον άνοιξα με τον όρο να μήν πάρει χρήματα άν δέν το συζητήσουμε εκ νέου.
Δέν συζητήσαμε ποτέ. Και έχει πάρει χρήματα.
Τώρα έρχεται η ώρα της δουλειάς. Θα μπορούσα να αντέξω την πίεση από την δουλειά και να μήν δεχθώ την βοήθεια.
Αυτό που δέν θα αντέξω είναι να το μάθει η σύζυγος.
Πώς το σκέφτεστε?

Πάνο καλησπέρα.
Πρώτα ρώτα τον Πνευματικό σου.
Πιστεύω ότι εφόσον πληροίς τις προϋποθέσεις νόμιμα χωρίς καμία παρατυπία ή παρανομία, η απάντησή του θα είναι θετική.
Έτσι κι αλλιώς δικά μας χρήματα είναι, μέρος του Φ.Π.Α. πηγαίνει αμέσως στα ταμεία της Ε.Ε. και πριν την κρίση.
Με το σκεπτικό σου όσοι Δ. Υπάλληλοι κάνουν πνευματικό αγώνα, θα έπρεπε να παραιτηθούν αφού πληρώνονται με χρήματα που δανειζόμαστε
από τους Ευρωπαίους.
Καλά το επίδομα των παιδιών ακόμα δεν το παίρνεις;
Άμα δεν τα πάρεις (σου ζητώ συγγνώμη από πριν) θα σε καρφώσω εγώ στην σύζυγό σου. :D :) :lol: :D :D :oops:
ΠΕΤΡΟΣ

Unread postby Pamavol » Sat Apr 09, 2016 5:40 pm

ΠΕΤΡΟΣ wrote:
Pamavol wrote:Με προβληματίζει πολύ πως αρνούμαι πεισματικά οποιαδήποτε βοήθεια από ΕΣΠΑ. Ακόμη και όταν συνχρηματοδοτεί κάτι αρνούμαι να το πάρω.
Βέβαια, δέν έχω πεινάσει ακόμη εγώ ή τα παιδιά μου.
Έτσι, μιλώντας εκ του ασφαλούς, δέν είμαι σε θέση να γνωρίζω το πώς σκέφτονται οι υπόλοιποι.
Δέχθηκα τρομερή πίεση (για πολλούς μήνες) από την γυναίκα μου πρίν ένα χρόνο περίπου για να ανοίξω ένα κοινό λογαριασμό μαζί της στον οποίο θα μπορούσε να συνεχίσει να παίρνει την επιδότηση για τα παιδιά. Τον άνοιξα με τον όρο να μήν πάρει χρήματα άν δέν το συζητήσουμε εκ νέου.
Δέν συζητήσαμε ποτέ. Και έχει πάρει χρήματα.

Τώρα έρχεται η ώρα της δουλειάς. Θα μπορούσα να αντέξω την πίεση από την δουλειά και να μήν δεχθώ την βοήθεια.
Αυτό που δέν θα αντέξω είναι να το μάθει η σύζυγος.
Πώς το σκέφτεστε?

Πάνο καλησπέρα.
Πρώτα ρώτα τον Πνευματικό σου.
Πιστεύω ότι εφόσον πληροίς τις προϋποθέσεις νόμιμα χωρίς καμία παρατυπία ή παρανομία, η απάντησή του θα είναι θετική.
Έτσι κι αλλιώς δικά μας χρήματα είναι, μέρος του Φ.Π.Α. πηγαίνει αμέσως στα ταμεία της Ε.Ε. και πριν την κρίση.
Με το σκεπτικό σου όσοι Δ. Υπάλληλοι κάνουν πνευματικό αγώνα, θα έπρεπε να παραιτηθούν αφού πληρώνονται με χρήματα που δανειζόμαστε
από τους Ευρωπαίους.
Καλά το επίδομα των παιδιών ακόμα δεν το παίρνεις;
Άμα δεν τα πάρεις (σου ζητώ συγγνώμη από πριν) θα σε καρφώσω εγώ στην σύζυγό σου. :D :) :lol: :D :D :oops:

Καλησπέρα Πέτρο, σε σκεπάζει πρόνοια και δέν θα χρειαστεί να κάνεις κάτι τέτοιο (δές το κόκκινο). Τα υπόλοιπα, ευκαιρία είναι να τα πούμε από κοντά πρώτο ο Θεός. Άν και θα σου στείλω pm το βραδάκι...
Στώμεν Καλώς Στώμεν Μετά Φόβου
Pamavol

Previous

Return to Ψηφοφορίες