Espresso Bar

Πως πέρασε σήμερα η μέρα?

Espresso Bar

Unread postby bersekero » Fri Sep 24, 2021 11:41 am

Στο Αγιο Ορος συνηθως παμε με τον γαμπρο μου και σε ενα συγκεκριμενο κελι, οπου εχουμε αναπτυξει ισχυρη φιλία με τον γεροντα που εχει ιδιαιτερο χιουμορ και τον υποτακτικο του.
Ο γαμπρος μου αυτη τη στιγμη ειναι εκει. Εγω δεν μπορεσα να παω λογω υποχρεωσεων.
Μου εστειλε μολις το παρακατω sms

TO ΓPAΦΩ ΓIA NA MHN TO ΞEXAΣΩ: ΔIHΓEITAI O ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΓIA ENA NEAPO ΠAΠA ΠOY EMEINE XHPOΣ ME MIKPA ΠAIΔIA. TOY ΛEEI O ΔEΣΠOTHΣ: NA ΣOY BPOYME MIA MEΓAΛH ΓYNAIKA NA ΣE OIKONOMHΣEI. ΛEEI ΠOΣO MEΓAΛH; E NA, 50 XPONΩ. AΠANTHΣH: KAI ΔYO EIKOΣIΠENTAPEΣ TIΣ ΦEPNΩ BOΛTA. :)
User avatar
bersekero
Καθολικός Συντονιστής
 
Posts: 7482
Joined: Tue May 21, 2013 3:36 pm

Re: Espresso Bar

Unread postby bersekero » Fri Sep 24, 2021 11:48 am

Νεα ταινιάρα στο Νετφλιξ. Παλια δηλαδη, του 2004, αλλά τωρα βγηκε στο Νετφλιξ.
Man on fire. Δια πυρος και σιδηρου.
Με τον Ντενζελ Ουασιγκτον. Απο τις καλυτερες ταινιες του.

https://www.imdb.com/title/tt0328107/?ref_=fn_al_tt_1
User avatar
bersekero
Καθολικός Συντονιστής
 
Posts: 7482
Joined: Tue May 21, 2013 3:36 pm

Re: Espresso Bar

Unread postby bersekero » Fri Sep 24, 2021 11:55 am

Σημερα γραφτηκε σαν μελος η πολυαγαπημενη μου Φιλη και συναδερφος Αναστασια. Απο τα πιο δικα μου ατομα, αγωνιστρια. Η πιστη και η δυναμη της μου δινει καθημερινα κουραγιο. Την ευχαριστω δημοσια.
User avatar
bersekero
Καθολικός Συντονιστής
 
Posts: 7482
Joined: Tue May 21, 2013 3:36 pm

Re: Espresso Bar

Unread postby student » Fri Sep 24, 2021 12:08 pm

bersekero wrote:Σημερα γραφτηκε σαν μελος η πολυαγαπημενη μου Φιλη και συναδερφος Αναστασια. Απο τα πιο δικα μου ατομα, αγωνιστρια. Η πιστη και η δυναμη της μου δινει καθημερινα κουραγιο. Την ευχαριστω δημοσια.


Καλώς ήλθες Αναστασία. Να κεράσουμε ένα εσπρεσάκι τώρα που άνοιξε το bar? :D
Εγερθήσεται γὰρ ἔθνος ἐπὶ ἔθνος καὶ βασιλεία ἐπὶ βασιλείαν, καὶ ἔσονται λιμοὶ καὶ λοιμοὶ καὶ σεισμοὶ κατὰ τόπους· πάντα δὲ ταῦτα ἀρχὴ ὠδίνων...
student
Καθολικός Συντονιστής
 
Posts: 3555
Joined: Tue Nov 15, 2011 4:55 pm

Re: Espresso Bar

Unread postby bersekero » Fri Sep 24, 2021 12:11 pm

Θα της το κερασω εγω απο κοντα. Εσυ κέρνα το virtual.
User avatar
bersekero
Καθολικός Συντονιστής
 
Posts: 7482
Joined: Tue May 21, 2013 3:36 pm

Re: Espresso Bar

Unread postby kalahan » Fri Sep 24, 2021 3:33 pm

Εμενα βρε φιλαρσκι που επανηλθα δριμυτερος δεν θα με κερασεις κατι? Υγ.βολευομαι και με σπληναντερο
"Κύριε, Ιησού Χριστέ, Υιέ και Λόγε του θεού του Ζώντος, ταις πρεσβείες της Παναχράντου Σου Μητρός και πάντων Σου των Αγίων, ελεήσε και σώσε ημάς, ως αγαθός και φιλάνθρωπος, αμήν."
kalahan
 
Posts: 368
Joined: Sun Jun 03, 2012 11:01 am
Location: ΠΑΤΡΑ

Re: Espresso Bar

Unread postby student » Fri Sep 24, 2021 3:49 pm

kalahan wrote:Εμενα βρε φιλαρσκι που επανηλθα δριμυτερος δεν θα με κερασεις κατι? Υγ.βολευομαι και με σπληναντερο


Στο bar έχουμε προς το παρόν μόνο espresso με γεύση/άρωμα σπληνάντερο. Δεν ξέρω αν θα σε ικανοποιήσει όμως, δεν τον πετυχαίνουμε καλά. :D

Μακάρι να φέρει ο Κύριος να βρεθούμε κάποτε δια ζώσης να κεράσω ό,τι κοψίδι σου κάνει γούστο.

ΥΓ. Εκτός αν φτιάξει και κανένα άλλο δωμάτιο ο Άρης με τίτλο "traganistes petsoules kai xeropsimena lipakia" οπότε και θα σου στείλω εικονική πιατέλα τίγκα με γαρδούμπες και σπληνάντερο :lol: :lol:

Καλώς (επαν)ήλθες αδελφέ!!!
Εγερθήσεται γὰρ ἔθνος ἐπὶ ἔθνος καὶ βασιλεία ἐπὶ βασιλείαν, καὶ ἔσονται λιμοὶ καὶ λοιμοὶ καὶ σεισμοὶ κατὰ τόπους· πάντα δὲ ταῦτα ἀρχὴ ὠδίνων...
student
Καθολικός Συντονιστής
 
Posts: 3555
Joined: Tue Nov 15, 2011 4:55 pm

Espresso Bar

Unread postby bersekero » Fri Sep 24, 2021 3:54 pm

Κώστα μου αγαπημένε, για σένα ό,τι θέλεις!
User avatar
bersekero
Καθολικός Συντονιστής
 
Posts: 7482
Joined: Tue May 21, 2013 3:36 pm

Re: Espresso Bar

Unread postby kalahan » Fri Sep 24, 2021 4:15 pm

Αδερφε μου αρη εχεις την αμεριστη αγαπη μου και συμπαθεια μου.καλως σε βρηκα και παλι.και πρεπει να κανουμε κουμαντο να χτυπησουμε κανα τσιτσι.η κοιλουμπα μου που καποτε ηταν ο ταφος των ωον ,των ορνιθων και των κονικλων ,εχει υποχωρησει αισθητα.χανομαι.140 κιλα απεμεινα.κερι και λυχνος :lol:
"Κύριε, Ιησού Χριστέ, Υιέ και Λόγε του θεού του Ζώντος, ταις πρεσβείες της Παναχράντου Σου Μητρός και πάντων Σου των Αγίων, ελεήσε και σώσε ημάς, ως αγαθός και φιλάνθρωπος, αμήν."
kalahan
 
Posts: 368
Joined: Sun Jun 03, 2012 11:01 am
Location: ΠΑΤΡΑ

Espresso Bar

Unread postby bersekero » Fri Sep 24, 2021 4:44 pm

Κώστα μου με την καραντινα πολλοί παχυναμε. Προσπαθω κι εγώ με ελάχιστη δίαιτα και αρκετή άσκηση να χάσω κάνα κιλό. Αν μας ξανά κλείσουν όταν ξεκινήσουν οι εποχικές ιώσεις και έχουμε έξαρση κορωνοϊου θα γίνουμε πάλι θρεφτάρια.
User avatar
bersekero
Καθολικός Συντονιστής
 
Posts: 7482
Joined: Tue May 21, 2013 3:36 pm

Next

Return to ΜΗ ΜΕΡΙΜΝΑΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΡΙΟ...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron