ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Βίοι Αγίων, γεγονότα της βιωτής των, αποτελούν παραδείγματα προς μίμηση και πνευματική ωφέλεια.

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postby XAPA » Mon Jun 12, 2017 2:57 pm

H Αγία Ακυλίνη - 13 Ιουνίου



XAPA
 
Posts: 7001
Joined: Tue Nov 22, 2011 5:35 pm

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postby XAPA » Tue Jun 13, 2017 4:24 pm

Άγιος Μεθόδιος ο ομολογητής Πατριάρχης Κωνσταντινούπολης - 14 Ιουνίου



XAPA
 
Posts: 7001
Joined: Tue Nov 22, 2011 5:35 pm

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postby XAPA » Wed Jun 14, 2017 4:48 pm

Άγιος Αυγουστίνος Επίσκοπος Ιππώνος - 15 Ιουνίου




XAPA
 
Posts: 7001
Joined: Tue Nov 22, 2011 5:35 pm

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postby XAPA » Thu Jun 15, 2017 3:29 pm

Ο Άγιος Τύχων ο Θαυματουργός επίσκοπος - 16 Ιουνίου




XAPA
 
Posts: 7001
Joined: Tue Nov 22, 2011 5:35 pm

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postby XAPA » Fri Jun 16, 2017 7:32 pm

Άγ. Άλμπαν (St Alban) Πρωτομάρτυς Αγγλίας (+250) - 17 Ιουνίου



XAPA
 
Posts: 7001
Joined: Tue Nov 22, 2011 5:35 pm

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postby XAPA » Sun Jun 18, 2017 7:35 am

Σύναξη των Αγιορειτών Πατέρων - 18 Ιουνίου



XAPA
 
Posts: 7001
Joined: Tue Nov 22, 2011 5:35 pm

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postby XAPA » Sun Jun 18, 2017 5:13 pm

Ο Όσιος Παϊσιος ο Μέγας - 19 Ιουνίου



XAPA
 
Posts: 7001
Joined: Tue Nov 22, 2011 5:35 pm

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postby XAPA » Mon Jun 19, 2017 6:41 pm

Άγιος Νικόλαος ο Καβάσιλας - 20 Ιουνίου



XAPA
 
Posts: 7001
Joined: Tue Nov 22, 2011 5:35 pm

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postby XAPA » Tue Jun 20, 2017 6:28 pm

Εύρεση της Ιεράς Εικόνας της Παναγίας της Ελεούσας στην Ξυνιάδα Δομοκού

- 21 Ιουνίου




XAPA
 
Posts: 7001
Joined: Tue Nov 22, 2011 5:35 pm

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postby XAPA » Wed Jun 21, 2017 5:22 pm

Αγία Αγριππίνα - 23 Ιουνίου



XAPA
 
Posts: 7001
Joined: Tue Nov 22, 2011 5:35 pm

PreviousNext

Return to ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest