ΑΠΕΙΛΕΣ

Λειτουργικά ζητήματα για το φόρουμ

Re: ΑΠΕΙΛΕΣ

Unread postby yiannis » Sun Sep 30, 2012 1:30 pm

Μάρτζορυ, ανάρτησε το πμ που έλαβες με εμφανές το όνομα του αποστολέα ατόφιο όπως στο έστειλε να υπάρχη δημόσια, για να αποτελεί μαρτυρία μαζί με την ημερομινία.
Ψευτοδιακρητικότητες εδώ τώρα δεν χωράνε. Όποιος απειλεί ας φανούν σε όλους οι απειλές του και οι προθέσεις του για το ότι σκεφτεται να κάνει ας είναι εκ τον προτέρων δημοσιευμένες για να δούνε όλοι απο πού προήλθαν οι επιθέσεις και πιό το κίνητρο του. ΕΔΩ ΔΕΝ ΧΩΡΑΝΕ ΑΣΑΦΙΕΣ ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΑΦΟΡΑ ΟΛΟΥΣ ΤΑ ΠΜ ΠΕΡΙΣΕΥΟΥΝ ΒΓΑΛΤΑ ΟΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΟΙΝΗ ΘΕΑ.


edit by marjory: Αν παραστεί ανάγκη, να είσαι σίγουρος ότι θα το κάνω.
yiannis
 

Re: ΑΠΕΙΛΕΣ

Unread postby yiannis » Sun Sep 30, 2012 2:29 pm

Υπάρχει ήδη ανάγκη. Καταρχήν δεν είναι σωστή η μυστικοπάθεια όταν αφορά όλους μας, δεν πρέπει να αιωρούνται υπόνοιες, πρέπει να ξεκαθαριστεί ποιος είναι και τι είπε διαφορετικά όλοι μπορούν να υποψιάζονται όλους και αυτό οφείλεις να το ξεκαθαρίσεις, αλλιώς δεν έπρεπε να μας πεις τίποτα. Ποιος είναι ο λόγος που αρνείσαι να το κάνεις;


edit by marjory: Γιάννη, δεν αρνούμαι να το κάνω. Είναι ζήτημα αρχής. Αν αμφισβητηθεί από το μέλος ότι έγιναν αυτά που καταγγέλλω, τότε και μόνο τότε θα τα εμφανίσω. Προς το παρόν μένω στην πράξη αυτή καθεαυτή.
yiannis
 

Re: ΑΠΕΙΛΕΣ

Unread postby Antonis22 » Sun Sep 30, 2012 3:02 pm

eternity wrote:Μα δεν εγινε αυτο αγαπητε φιλε...............ο ανθρωπος ουδεποτε χλευασε τα θεια και τα ιερα.....!

Αναφέρθηκα Γενικά, και όχι ειδικά για αυτό το άτομο.
Όσο αφορά το άτομο η ένσταση μου όπως έγραψα και πριν, είναι ότι είναι απαράδεκτος τέτοιος τρόπος. Αν έχει πρόβλημα με το forum ας έρθει να μας το πει. Και γράφοντας forum, δεν είναι μόνο ο admin και οι Mod...αλλά και όλοι εμείς οι Χρήστες. Πως λοιπόν ξέρει αυτό το άτομο ότι καταγγείλαμε την σελίδα αυτή και πόσο μάλλον ότι είμαστε παράρτημα της Χ.Α;
Αυτό και αν είναι εξωφρενικό. Αντί να έχει τα κότσια να έρθει να μας το πει στα ίσια...πάει στις σκιές και απειλεί γενικά και αόριστα.

Υπεδειξε λοιπον ποιος ειναι ο σωστος τροπος για να μην ξαναδουμε τετοια συμβαντα


Πιστεύω πως πρέπει να υπάρξει διάλογος με τον εκάστοτε άνθρωπο. Να δούμε τι και πως.
Γιατί η αυθαίρετη κρίση μπορεί πολλές φορές να είναι και άδικη (δεν αναφέρομαι στο περιστατικό με την καταγγελία, αλλά γενικά για όλες τις περιπτωσεις)
Αν μέσω διαλόγου δεν καταφέρουμε τίποτα...τότε ας πάει στην ευχή του Θεού απλά.
Δεν υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχουν τέτοια συμβάντα. Είναι αναπόφευκτο.''ελευθερία της έκφρασης'' το βαφτίζουν...
Last edited by Antonis22 on Sun Sep 30, 2012 8:55 pm, edited 1 time in total.
Antonis22
 

Re: ΑΠΕΙΛΕΣ

Unread postby nick_the_greek » Sun Sep 30, 2012 8:20 pm

Για να μην πλανώνται σκιές πάνω σε δικαίους και αδίκους μήπως θα πρέπει να αποκαλύψετε το όνομα του μέλους/εκβιαστή; Παρακαλώ λάβετε και αυτό υπόψιν σας πριν την οριστική σας απόφαση.
nick_the_greek
 

Re: ΑΠΕΙΛΕΣ

Unread postby Babis » Sun Sep 30, 2012 8:54 pm

nick_the_greek wrote:Για να μην πλανώνται σκιές πάνω σε δικαίους και αδίκους μήπως θα πρέπει να αποκαλύψετε το όνομα του μέλους/εκβιαστή; Παρακαλώ λάβετε και αυτό υπόψιν σας πριν την οριστική σας απόφαση.


Συμφωνώ με τον Νίκο, για να μην υπάρχει θέμα υποψίας όλων για όλους, τουλάχιστον να γνωρίζουμε ποιος το έκανε.
Babis
 

Re: ΑΠΕΙΛΕΣ

Unread postby yiannis » Sun Sep 30, 2012 9:09 pm

Δεν φτάνει μόνο αυτό. Πρέπει να αναρτηθεί δημόσια ολόκληρο το πμ με τις απειλές με το όνομα του αποστολέα και την ημερομηνία και ώρα αποστολής. Απο την στιγμή που οι απειλές αφορούν ολόκληρο το φόρουμ στο οποίο γράφουμε όλοι. Θέλω να ξέρω ποιος με απειλεί και με ποιο τρόπο. εφόσον υπάρχουν τέτοιες κατηγορίες για κάποιον πρέπει να αποδειχτούν γιατί είναι δικαίωμα μου να ξέρω απο ποιόν απειλούμαι.
yiannis
 

Re: ΑΠΕΙΛΕΣ

Unread postby marjory » Mon Oct 01, 2012 11:06 am

Παιδιά, προς το παρόν αφήστε να λυθεί το θέμα εκ των έσω.
Σε περίπτωση που το συγκεκριμένο μέλος παρεκτραπεί, να είστε σίγουροι ότι θα βγουν όλα σε κοινή θέα.
Θέλω να πιστεύω ότι το μέλος αυτό θα καταλάβει ότι ο τρόπος με τον οποίο συμπεριφέρθηκε δεν ήταν ο ενδεδειγμένος, από καμία άποψη.
Δεν θέλουμε να οξυνθεί περαιτέρω η κατάσταση. Έπρεπε να καταγγελθεί σε πρώτη φάση η ενέργεια. Αν παρά ταύτα συνεχιστεί η ίδια συμπεριφορά [που σημαίνει ότι το μέλος αυτό εμμένει, ή αμφισβητήσει τα γεγονότα], τότε θα βγούν όλα προς τα έξω.
Σας παρακαλώ μην πιέσετε άλλο τις καταστάσεις. Μπορεί ο άνθρωπος να έχει ήδη μετανοιώσει για την στάση του.
Ω πανύμνητε μήτερ, η τεκούσα των πάντων αγίων αγιώτατον Λόγον, δεξαμένη την νυν προσφοράν, από πάσης ρύσαι συμφοράς άπαντας, και της μελλούσης λύτρωσαι κολάσεως τους Σοι βοώντας.
User avatar
marjory
Καθολικός Συντονιστής
 
Posts: 4305
Joined: Tue Nov 15, 2011 10:29 am

Re: ΑΠΕΙΛΕΣ

Unread postby Antonis22 » Thu Oct 04, 2012 10:50 am

Nikolaos_Orth wrote:Για όσους έχουν απορία ποιος "απείλησε" εγώ ήμουν μόνο που τα πράγματα μεγαλοποιήθηκαν νομίζω.
Αιτία στάθηκε το ban μου λόγω του καυγά που χα με μέλος του φόρουμ.
Από κει και πέρα νομίζω πως πολλοί βιάζονται να κρίνουν πρωτού ακούσουν τον θιγόμενο.
Τέσπα νομίζω πως το θέμα είναι λήξαν κάτι που ίσως να μπορούν να επιβεβαιώσουν και οι συντονιστές.
Δεν θέλω να δώσω συνέχεια.
ήμουν αποφασισμένος όταν θα έληγε το ban να έγραφα ένα κατεβατό ολόκληρο θεώρησα όμως κατόπιν κάποιων συμβουλών που ζήτησα πως δεν υπάρχει λόγος.
Δεν είμαι ούτε άθεος, ούτε fan του παστίτσιου απλά απεχθάνομαι τους φασίστες και τους άνευ λόγου υβριστές..
Τώρα όσοι έχουν περαιτέρω απορίες και ίσως επιθυμούν για να χουν ολοκληρωμένη άποψη να ακούσουν και την δική μου πλευρά μπορούν κάλλιστα να στείλουν pm και να μιλήσουμε αν και ξαναλέω νομίζω πως το θέμα πήρε διαστάσεις που δεν έπρεπε με ευθύνη ΚΑΙ ΔΙΚΙΑ μου.
Αυτά.

Νικόλαε καταρχάς συγγνώμη για τους χαρακτηρισμούς από μέρος μου. Άδικοι ήταν.

Δεν ξέρω τι έγινε και ούτε θέλω να μάθω. Αλλά όταν βλέπω, ότι θα διασυρθεί όλο το forum....άρα και μέλη που δεν φταίμε...δεν είναι άδικο;

Να είσαι καλά , καλημέρα.
Antonis22
 

Previous

Return to Ανακοινώσεις-Κανονισμοί

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

cron