ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Βίοι Αγίων, γεγονότα της βιωτής των, αποτελούν παραδείγματα προς μίμηση και πνευματική ωφέλεια.

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postby XAPA » Wed Oct 10, 2018 4:54 pm

Άγιος Επίκτητος ο θαυματουργός - 12 Οκτωβρίου



XAPA
 
Posts: 7604
Joined: Tue Nov 22, 2011 5:35 pm

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postby XAPA » Wed Oct 10, 2018 4:56 pm

Όσιος Συμεών ο Νέος Θεολόγος - 12 Οκτωβρίου



XAPA
 
Posts: 7604
Joined: Tue Nov 22, 2011 5:35 pm

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postby XAPA » Fri Oct 12, 2018 4:49 pm

H Αγία Χρυσή η Νεομάρτυς - 13 Οκτωβρίου



XAPA
 
Posts: 7604
Joined: Tue Nov 22, 2011 5:35 pm

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postby XAPA » Sat Oct 13, 2018 6:17 pm

Άγιοι Ναζάριος, Προτάσιος, Γερβάσιος και Κέλσιος - 14 Οκτωβρίου



XAPA
 
Posts: 7604
Joined: Tue Nov 22, 2011 5:35 pm

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postby XAPA » Sun Oct 14, 2018 2:19 pm

Άγιος Λουκιανός ο ιερομάρτυρας - 15 Oκτωβρίου



XAPA
 
Posts: 7604
Joined: Tue Nov 22, 2011 5:35 pm

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postby XAPA » Mon Oct 15, 2018 4:57 pm

Ο Άγιος Λογγίνος ο Εκατόνταρχος - 16 Οκτωβρίου



XAPA
 
Posts: 7604
Joined: Tue Nov 22, 2011 5:35 pm

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postby XAPA » Tue Oct 16, 2018 4:25 pm

Οι Άγιοι Κοσμάς, Δαμιανός, Λεόντιος, Άνθιμος και Ευπρέπιος - 17 Οκτωβρίου



XAPA
 
Posts: 7604
Joined: Tue Nov 22, 2011 5:35 pm

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postby XAPA » Wed Oct 17, 2018 4:55 pm

O Άγιος Λουκάς ο Ευαγγελιστής - 18 Οκτωβρίου



XAPA
 
Posts: 7604
Joined: Tue Nov 22, 2011 5:35 pm

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postby XAPA » Thu Oct 18, 2018 5:31 pm

O Προφήτης Ιωήλ - 19 Οκτωβρίου


XAPA
 
Posts: 7604
Joined: Tue Nov 22, 2011 5:35 pm

Re: ΟΠΤΙΚΟ ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ

Unread postby XAPA » Fri Oct 19, 2018 3:57 pm

O Άγιος Γεράσιμος ο εν Κεφαλληνία - 20 Οκτωβρίου



XAPA
 
Posts: 7604
Joined: Tue Nov 22, 2011 5:35 pm

PreviousNext

Return to ΑΓΙΟΛΟΓΙΟ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests