Τεχνικές Ανακοινώσεις

Λειτουργικά ζητήματα για το φόρουμ

Re: Τεχνικές Ανακοινώσεις

Unread postby eternity » Thu Dec 15, 2011 12:16 pm

student wrote:
papi wrote:Πολύ ωραία αγιογραφία διαλέξατε αλλά πως και βάλατε την Παναγία την Τσαμπίκα; Έχουμε Τσαμπίκους στο κατάστρωμα (σ.σ. φόρουμ); :D

Η άποψή μου πάντα ήταν ότι αν υπάρχει η δυνατότητα για μία μόνο εικόνα, αυτή πρέπει να είναι του Κυρίου ημών Ιησού Χριστού, όπως στο προηγούμενο φόρουμ.
Μην παρεξηγηθώ, δεν έχω κανένα πρόβλημα με την εικόνα της Θεοτόκου, απλά είναι θέμα ιεραρχίας.

εμενα μου αρεσει που εχουμε τη Θεοτοκο στην προμετωπιδα.Η Παναγια μας ειναι η αρχιστρατηγος μας!
«Φώτισόν μου, το σκότος, Κύριε!» (Άγιος Γρηγόριος Παλαμάς).
eternity
Site Admin

Unread postby giannis73 » Thu Dec 22, 2011 8:01 pm

Πως μπορώ να βάλω μια εικόνα ή ένα βίντεο από ίντερνετ?
giannis73

Unread postby marjory » Fri Dec 23, 2011 11:36 am

giannis73 wrote:Πως μπορώ να βάλω μια εικόνα ή ένα βίντεο από ίντερνετ?

Αν θέλεις να βάλεις εικόνα πατάς το κουμπί Img και μέσα βάζεις την διεύθυνση της εικόνας.

Αν το βίντεο είναι από το youtube πατάς το κουμπί youtube και μέσα βάζεις την διεύθυνση του βίντεο.

Αν δεν μπορείς να το κάνεις βάλε μόνο την διεύθυνση και τα υπόλοιπα τα κάνουμε εμείς ;)
Ω πανύμνητε μήτερ, η τεκούσα των πάντων αγίων αγιώτατον Λόγον, δεξαμένη την νυν προσφοράν, από πάσης ρύσαι συμφοράς άπαντας, και της μελλούσης λύτρωσαι κολάσεως τους Σοι βοώντας.
marjory
Site Admin

Unread postby SPIROS » Sat Dec 31, 2011 1:06 pm

Παρακαλούμε όλα τα μέλη του φόρουμ που ανεβάζουν οποιοδήποτε άρθρο στα τόπικ, να μη χρησιμοποιούν την τεχνική σκανάρω και ανεβάζω.
Υπάρχει θέμα με τα πνευματικά δικαιώματα του συγγραφέα των βιβλίων ή/και των περιοδικών.

Τα μέλη στο εξής θα μπορούν μόνο να δώσουν μια γενική περιγραφή του άρθρου και αν υπάρχει ένα λίνκ που θα παραπέμπει τους υπόλοιπους στο συγκεκριμένο βιβλίο ή περιοδικό.

Οτιδήποτε άλλο υπάρχει στο ίντερνετ και θέλουμε να το ανεβάσουμε και στο φόρουμ, θα ελέγχεται πρώτα αν είναι για ελεύθερο μοίρασμα από το μέλος και κατόπιν θα το ανεβάζει, δίνοντας πάντα και την απαραίτητη πηγή πληροφόρησης.

Ευχαριστώ
SPIROS

Unread postby kyriakos » Thu Jan 12, 2012 4:22 pm

Μια σκέψη που απευθύνεται στους admin:

Ίσως όχι άμεσα, στα πρώτα γεγονότα, αλλά σε 2-3 χρόνια, να είναι απαραίτητη μια πρόσβαση στο forum μέσω κεραιών wireless.
Δείτε π.χ. για μια ιδέα για το πως μπορεί να στηθεί μια BBS (οι παλιοί ξέρουν) ή/και το forum ως backup σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά.
Μπορεί π.χ. να σηκώσει κάποιος ένα node στο awmn με εβδομαδιαίο αντίγραφο, οπότε όταν καταρρεύσει το δίκτυο, όποιος συνδέεται με κεραία, να έχει μια πρώτη βάση πληροφοριών/επικοινωνίας.
Ιδανικότερο θα ήταν να υπάρχει κι εκεί μια κρίσιμη μάζα που να συντηρεί τη BBS και να φορτώνει π.χ. χρήσιμα πνευματικά βιβλία ή για καλλιέργειες, επιβίωση κλπ
kyriakos

Unread postby AMALIA » Thu Jan 19, 2012 4:10 pm

Προσπαθώ να μπω στο τόπικ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ με τον γνωστό κωδικό αλλά μου δίνει μήνυμα ότι είναι λάθος.
Έχει αλλάξει ο κωδικός ή συμβαίνει κάτι άλλο; :?
AMALIA

Unread postby Mannlicher-Schönauer » Thu Jan 19, 2012 4:49 pm

AMALIA wrote:Προσπαθώ να μπω στο τόπικ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ με τον γνωστό κωδικό αλλά μου δίνει μήνυμα ότι είναι λάθος.

Λίγη υπομονή μέχρι να αποκατασταθεί!!! :)
Mannlicher-Schönauer

Unread postby supergeorge » Thu Jan 19, 2012 4:50 pm

AMALIA wrote:Προσπαθώ να μπω στο τόπικ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ με τον γνωστό κωδικό αλλά μου δίνει μήνυμα ότι είναι λάθος.

Ναι βρε παιδια και γω τωρα το πηρα χαμπαρι.
Το πρωι εμπαινα.
Τωρα το κλειδωσατε;
Για να μαθουμε λεπτομερειες........
supergeorge

Unread postby ΒΑΓΓΕΛΗΣ » Thu Jan 19, 2012 5:07 pm

Καλησπέρα και εγω μια απο τα ιδια :) θα ηθελα κωδικο δηλαδη γιατι ο προηγουμενος δεν ισχυει βλεπω!
ΒΑΓΓΕΛΗΣ

Unread postby Mannlicher-Schönauer » Thu Jan 19, 2012 5:12 pm

Βρε παιδιά δεν είδατε τι έγραψα παραπάνω;;;;;;;;;;;;;

Δοκιμάστε τώρα,είναι ανοιχτό πάλι!!!
Mannlicher-Schönauer

PreviousNext

Return to Ανακοινώσεις-Κανονισμοί