Τεχνικές Ανακοινώσεις

Λειτουργικά ζητήματα για το φόρουμ

Re: Τεχνικές Ανακοινώσεις

Unread postby Konstantinos » Fri Nov 18, 2011 11:55 pm

Matina wrote:Κωνσταντίνε,καλώς ήρθες,μια ερώτηση...μήπως είσαι ο αξιότιμος αδελφός silver από το παλιό φόρουμ; :roll:

Καλώς σας ξαναβρήκα Ματίνα!
Όχι δεν είμαι ο silver απο το παλιό φόρουμ,είμαι ο Konstantinos απο το παλιό φόρουμ και ο Konstantinos απο το πιο παλιό φόρουμ.. :D :D :D
Χρόνια στη παρέα σας αλλά δεν είμαι τακτικός ομιλητής.. :roll:
Konstantinos

Unread postby eternity » Fri Nov 18, 2011 11:59 pm

Konstantinos wrote:Καλησπέρα σας

Μιας και πλέον το φόρουμ έγινε ιδιόκτητο θα ήθελα να σας προτείνω να δημιουργηθεί μία θεματική ενότητα η μία υποσελίδα όπου να γίνετε συζήτηση στα αγγλικά.Ο λόγος που το προτείνω είναι γιατί οι καιροί είναι δύσκολοι για όλη την ανθρωπότητα και ίσως μπορέσουμε με αυτό τον τρόπο κάποιον συνάνθρωπό μας στο εξωτερικό.Έστω και ένας να είναι αξίζει.. :)

Στην τελική οφείλουμε να μεταλαμπαδεύσουμε τον Χριστιανισμό σε όλη την οικουμένη

Θα σε τραβάν, για να τους πεις για το Χριστό! Ετσι θα κηρυχθή το Ευαγγέλιο σε ολόκληρη την οικουμένη και τότε ο Χριστός θα έρθη ως Κριτής να κρίνη τον κόσμο.
Γέροντος Παΐσίου Αγιορείτου - ΛΟΓΟΙ Β'

συμφωνω με την προταση του Κωνσταντινου ( ξερω ξερω και ποιος με ρωτησε εμενα θα πειτε)

και να ρωτησω και εγω με τη σειρα μου εισαι ο γνωστος bloger Κωνσταντινος?
«Φώτισόν μου, το σκότος, Κύριε!» (Άγιος Γρηγόριος Παλαμάς).
eternity
Καθολικός Συντονιστής

Unread postby Konstantinos » Sat Nov 19, 2011 3:40 am

eternity wrote:
συμφωνω με την προταση του Κωνσταντινου ( ξερω ξερω και ποιος με ρωτησε εμενα θα πειτε)

και να ρωτησω και εγω με τη σειρα μου εισαι ο γνωστος bloger Κωνσταντινος?

Όχι όχι,δεν είμαι εγώ.. αυτός είναι ο καλός φίλος του φορουμ o Kostasxan. :)
Konstantinos

Unread postby Mannlicher-Schönauer » Sat Nov 19, 2011 10:56 am

Konstantinos wrote:Όχι όχι,δεν είμαι εγώ.. αυτός είναι ο καλός φίλος του φορουμ o Kostasxan. :)

...που τον αναμένουμε και εδώ με αγωνία! :)
Mannlicher-Schönauer

Unread postby zenjt » Sun Nov 20, 2011 2:21 pm

H διαφορά στο παρόν φόρουμ eu.σε σχέση με το προηγούμενο στο informe.com. είναι ότι ο επισκέπτης[μη εγγεγραμμένο μέλος]μπορεί να δει τα σκίτσα και τις φωτογραφίες[στο παλιό διάβαζε μόνο κείμενα κι έβλεπε βίντεο].Από ότι βλέπω το informe.com συνεχείζει να είναι πεσμένο και δεν γνωρίζω αν αυτό ισχύει για όσα sites βρίσκονταν σε αυτόν το χώρο ή ισχύει μόνο για το παρόν Φόρουμ.Δεν γνωρίζω επίσης αν υπάρχει και πόση χωρητικότητα στον σέρβερ που βρισκόμαστε ώστε να μην υπάρξει κίνδυνος μελλοντικά να γεμίσει ο server και να ψαχνόμαστε πάλι.Αναμένω μελλοντικά και όταν οι διαχειριστές θα έχουν χρόνο να φτιαχτεί και το chat καθώς και ο χώρος με το κλειδωμένο topic για να γράφουμε τις πληροφορίες που δεν θέλουμε να βλέπουν οι επισκέπτες και όλο το διαδίκτυο.
Last edited by zenjt on Sun Nov 20, 2011 3:50 pm, edited 1 time in total.
Orthodoxathemata.blogspot.com
zenjt

Unread postby zenjt » Sun Nov 20, 2011 3:42 pm

sgoum wrote:
zenjt wrote: καθώς και ο χώρος με το κλειδωμένο topic για να γράφουμε τις πληροφορίες που δεν θέλουμε να βλέπουν οι επισκέπτες και όλο το διαδίκτυο.

Το κλειδωμενο υπαρχει ειναι το
ΤΑ ΕΝ ΟΙΚΩ, ΜΗ ΕΝ ΔΗΜΩ...
http://www.orthodoxhpisth.eu/viewforum.php?f=29

Βγαλαμε το κωδικο και το καναμε απευθειας διαθεσιμο σε ολα τα μελη χωρις να χρειαζεται αιτηση.
To πρόσεξα μέσα από το κομπιούτερ μου αλλά επειδή μπαίνω και από άλλα σαν επισκέπτης δεν δοκίμασα αν μπορώ να μπω ή όχι.Ευχαριστούμε που μπορούμε να μπαίνουμε τα μέλη χωρίς κωδικό.Το έλεγξα,και οι επισκέπτες δεν βλέπουν καθόλου το παρόν θέμα.δεν εμφανίζεται σε αυτούς που δεν είναι εγγεγραμμένα μέλη.
Orthodoxathemata.blogspot.com
zenjt

Unread postby Fringe » Sun Nov 20, 2011 6:55 pm

Κάτι που παρατήρησα σε σχέση με το προηγούμενο forum .

Δεν υπάρχει κουμπί που να δείχνει τις δημοσιεύσεις μας. (Προβολή των δημοσιεύσεων σας).Εκτός και αν δεν το έχω προσέξει!

ίσως να προέχουν σημαντικότερα ζητήματα , κάποια στιγμή αν θέλετε κοιτάξτε το! :)
Fringe

Unread postby Fringe » Sun Nov 20, 2011 8:17 pm

Ευχαριστώ πολύ! 8-)
Fringe

Unread postby thanos75 » Mon Nov 21, 2011 12:23 am

To φορουμ πάει τρένο.
Παρακαλουθώ την επισκεψιμότητα του στον Alexa και από το ξεκίνημα στην θέση 25.000.000
Προχθές βρισκόταν στην 8.000.000 και σήμερα 4.700.000.
Βέβαια οι στόχοι μας δεν είναι η επισκεψιμότητα αλλά εμμέσως μας ενδιαφέρει να μας διαβάζουν περισσότεροι.
Καλή μας συνέχεια.
Ως των Αποστόλων Πρωτόκλητος και του κορυφαίου αυτάδελφος τον Δεσπότην των όλων, Ανδρέα, ικέτευε, ειρήνην, τη οικουμένη δωρήσασθαι και ταις ψυχαίς ημών το μέγα έλεος.
thanos75

Unread postby admin » Mon Nov 21, 2011 10:23 am

thanos75 wrote:To φορουμ πάει τρένο.
Παρακαλουθώ την επισκεψιμότητα του στον Alexa και από το ξεκίνημα στην θέση 25.000.000
Προχθές βρισκόταν στην 8.000.000 και σήμερα 4.700.000.
Βέβαια οι στόχοι μας δεν είναι η επισκεψιμότητα αλλά εμμέσως μας ενδιαφέρει να μας διαβάζουν περισσότεροι.
Καλή μας συνέχεια.

Διαβάζοντας την δημοσίευσή σου είπα και γω να ρίξω μια ματιά σήμερα το πρωί...

domain.JPG
domain.JPG (39.04 KiB) Viewed 1938 times
Follow orthodoxhpisth on Twitter ,
admin
Site Admin

PreviousNext

Return to Ανακοινώσεις-Κανονισμοί